Ajax Amsterdam przekonująco wygrał ze Spartą Rotterdam i w końcu z optymizmem może patrzeć w przyszłość. Wróciła agresja, walka o każdą piłkę i pomysł na grę. Oto, co powiedzieli trener i zawodnicy po meczu.

Mohammed Kudus został zapytany o gest, jaki wykonał po strzelonym golu pokazując na koszulce wspomnienie o Atsu. “Dedykuję ten gol wszystkim zaangażowanym w pomoc ludziom w Turcji i Syrii, po trzęsieniu Ziemi.” Dziennikarz zapytał o sztuczki techniczne, które Kudus wykonał podczas meczu. “Staram się aby moja gra była miła dla oka. Ciesze się grą i to było widać, ale najważniejsze są trzy punkty.”

Kudus został zapytany o swoją nową pozycje na boisku. “Pozycja jest dla mnie nowa, ale staram się robić wszystko z pożytkiem dla drużyny. Najważniejsze jest to, że trener daje mi dużą swobodę na boisku. Mam do niego pełne zaufanie i świetnie się dogadujemy.”

Kapitan Dusan Tadić: “Od momentu kiedy przyszedł Johnny zaczęliśmy grać bardzo dobry futbol. Cieszy nas to i idziemy dalej.” Tadić został zapytany o swoją nową pozycję na boisku, czyli napastnika. “Jestem przyzwyczajony do tej pozycji. Grałem na niej wtedy, kiedy dochodziliśmy do półfinału Ligi Mistrzów. Heitinga uważa, że to najlepsza pozycja dla mnie i dla drużyny.”

Przypomnijmy, że Dusan Tadić zdobył dzisiaj setną bramkę dla Ajaxu. Brawo.

Terenr Ajaxu bardzo cieszył się z wygranej drużyny. Zauważył, że są elementy do poprawy, m. in. większe wywieranie presji na drużynę przeciwną. Natomiast zauważył, że w rewanżu z Unionem potrzebne będzie kreowanie sytuacji do zdobycia bramek. Bo plan na Arenie nie wypalił.

źr zdj. afcajax.nl

Zostaw komentarz