Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenera oraz piłkarzy Ajaxu po przegranym meczu z Unionem Berlin.

Zaczynamy od kapitana naszej drużyny, czyli Dusana Tadicia. “Piłka nożna jest bardzo dziwna. Myślę, że byliśmy o wiele lepsi ale dostaliśmy najpierw gol z rzutu karnego, a drugi gol to błąd. Jestem bardzo dumny z drużyny, i z tego jak walczyliśmy i jak graliśmy. To jest droga, która musimy podążać. Musimy tylko unikać błędów.”

Trener Johnny Heitinga: “Myślę, że dominowaliśmy w tym spotkaniu. Mieliśmy kilka szans do strzelenia gola. Oczywiście liczy się wynik meczu, który spowodował, że odpadliśmy. nie zawsze jest tak, że lepszy zespół wygrywa. Musimy kontynuować, to co sobie założyliśmy i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niestety nie zmienimy tego, co się wydarzyło. Nasze nastawienie na ten mecz było jasne i walka na boisku też była odpowiednia, ale czasami to nie wystarczy. Czasem musisz mieć szczęście, żeby wygrać.”

Davy Klaassen: “Oni grają określony rodzaj piłki nożnej, mają określony styl i są w tym dobrzy. Myślę, że dzisiaj mieliśmy dobrą odpowiedź na ich styl gry. Natomiast oni byli bardziej skuteczni niż my.”

Steven Berghuis: “Odpaść w tej fazie Ligi Europy nie przystoi Ajaxowi. W tym sezonie nam się niestety nie udało. Za rok będziemy próbować dalej.”

Devyne Rensch: “Jesteśmy zadodoleni z tego, w jaki sposób graliśmy, ale oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu. Szkoda, że tak szybko odpadliśmy z Ligi Europy. Teraz mamy dwa trofea do wygrania i musimy je zdobyć.”

źr. zdj. weTalk Ajax

3 Comments

Zostaw komentarz