Wczoraj Ajax pokonał De Graafsachp 3:0 i awansował do półfinału Pucharu Holandii. Zobaczmy, co powiedzieli trener i zawodnicy po meczu.

Steven Bergwijn został zapytany o strzeloną bramkę: “Bardzo się cieszę, długo szukałem tego gola. Jak nie strzelasz bramek to jest to frustrujące, natomiast musisz być dla siebie sprawiedliwy. Każdy zawodnik ma trudne chwile w ciągu sezonu. Pracuję bardzo ciężko z trenerami technicznymi i wszystko powinno zmierzać w dobrym kierunku.”

Heitinga: “Postawiłem na Brobbeya, ponieważ graliśmy przeciwko pięciu obrońcom, dzięki Brianowi zyskaliśmy trochę przestrzeni. Bergwijn ma jakość, której od niego oczekujemy. Oczekujemy od niego większego zaangażowania w ataku. Tak długo, jak będzie pracował nad swoją formą, gole przyjdą. Kudus to zawodnik o wyjątkowych cechach. Dla niego lepsze jest zaoferowanie większej swobody z grze. Jest bardzo dobry tam, gdzie jest mało miejsca. Mówiłem o tym już wcześniej, dla takich piłkarzy przychodzi się na stadiony. Druga połowa nam nie wyszła. Zauważyłem, że niektórzy zawodnicy nie dawali takiej intensywności, dlatego przeprowadziłem zamiany.”

Trener został zapytany o przedłużenie kontraktu z Pasveerem. Ostatnio okazało się bowiem, że nie jest on zbyt zadowolony ze swojej roli i czuje się trochę oszukany. Jego tata w wywiadzie, którego udzielił dla jednej z telewizji, powiedział, że nikt w Ajaxie mu nie powiedział, że zatrudnią nowego bramkarza. Nie spodobało się to Pasveerowi. Sugerował on nawet, że gdyby to wiedział, to może zachował by się jak Blind i odszedł z klubu. Heitinga ma nadzieję, że bramkarz podpisze nowy kontrakt, bo jest potrzebny drużynie, jako dobry bramkarz i pozytywny człowiek w klubie.

Jorrel Hato, czyli debiutant w kadrze: “To jest dla mnie świetny dzień. Pierwszy krok do składu. Musze teraz cały czas pracować, żeby zagościć w pierwszym składzie na stałe. Ale oczywiście zachowuję zimną głowę, jutro będzie normalny trening i będę dawał z siebie wszystko.”

Zostaw komentarz