Piłkarze Ajaxu w dobrych nastrojach po wysokim zwycięstwie z Vitesse. Oto, co powiedzieli po meczu.

Steven Bergwijn

“Długo nie było takiego wspaniałego wieczory, jak dzisiaj”.

– Krąży wiele  informacji o zainteresowaniu ze strony klubów z Arabii Sudyjskiej i West Hamu Uniited.

“Nic o tym nie słyszałem, musisz zapytać mojego agenta”.

– Wykluczasz opuszczenie Ajaxu zimą?

„W piłce nożnej niczego nie można wykluczyć. Ale jestem tutaj szczęśliwy, mam tu moje dzieci i rodzinę”.

“Dawno nie wygrywaliśmy tak łatwo, ale w przerwie dostaliśmy reprymendę od trenera. Nie byliśmy ostrożni przy przejściach, między formacjami, Vitesse miało kilka szans. Gdyby strzelili 1:1 (nieuznany gol), to byłby inny mecz”.

John van ‘t Schip

“Chuba Akpom miał świetny występ. Może dobrze wspominać mecz, w którym bardzo pomógł drużynie”.

“W pierwszej połowie widziałem, że odpuszczaliśmy po stracie piłki. Vitesse udało się kilka razy przebić i byli niebezpieczni. Nie byłem z tego powodu szczęśliwy. Powinniśmy dążyć do jak najszybszego odzyskania piłki”.

“Nawet Vitesse, borykając się z własnymi problemami, potrafiło przetrwać nasze ataki. Kiedy będziemy mierzyć się z silniejszym zespołem, będzie to dużym problemem. Musimy wspólnie bronić już od liniI ataku i natychmiast reagować, gdy tracimy piłkę”.

van ‘t Schip o Hlynssonie: „Dobrze gra między liniami i jest sprytny. Jest dobry, szczególnie w przejściach w defensywie. Jest czujny i szybko reaguje. Tego właśnie potrzebujemy jako zespół, a nie tylko indywidualności, bo inaczej nie damy rady”.

van ‘t Schip o problemach fizycznych niektórych zawodników: „Zajmujemy się czymś, co wymaga dużo energii. Na to potrzeba czasu. Organizm musi się przystosować. Ostatecznie powinniśmy być w stanie utrzymać poziom przygotowania fizycznego w każdym meczu”.

Kenneth Taylor

“Staram się złapać stabilność formy. Naprawdę nie potrafię powiedzieć, dlaczego jeden mecz idzie dobrze, a drugi słabo”.

Jorel Hato

– Twój ojciec wspiera Feyenoord. Słyszałem o umowie, że kiedy zdobędziesz swojego pierwszego gola, założy koszulkę Ajaxu.

„Haha, tak, zawarliśmy tę umowę! Myślałem o tym, kiedy strzeliłem gola. Jeśli spojrzysz na mnie po moim golu, zobaczysz, że go szukam, on wie, co ma teraz zrobić!”

Zostaw komentarz