Zapraszamy do przeczytania wywiadów po meczu Ajax-NEC. Przypomniłmy, że nasza drużyna wygrała 1:0.

Jurrien Timber: “Zgadzam się z tym, że był to ciężki mecz, ale myślę, że w pełni zasłużyliśmy na wygraną. Mogliśmy zdobyć bramkę już w pierwszej połowie. Natomiast jeżeli tego nie zrobisz to druga połowa jest trudniejsza. Ten mecz był zupełnie innego typu, ale my musimy sobie radzić w takich sytuacjach. Dobrze sobie z tym poradziliśmy.”

Timber został zapytany o to czy widział mecz Feyenoordu. Przypomnijmy, że drużyna z Rotterdamu dość szczęśliwe wygrała z grającym w dziesiątkę przedostatnim zespołem Eredivisie. “Tak widziałem wczorajszy mecz Feyenoordu. Myślę, że decyzja o czerwonej kartce dla zawodnika gości była błędem, ale to jest część sportu. Feyenoord jest dobry w rozstrzyganiu meczów w końcówce.”

Heitinga: “Ważne zwycięstwo. Początek meczu szedł nam bardzo dobrze, ale nie strzeliliśmy bramki. Nie daliśmy drużynie z Nijmegen zbyt wielu szans do zdobycia bramki. Oni też oczywiście walczyli dlatego tak ważne było nasze zwycięstwo. Może koniec meczu nie wyglądał zbyt dobrze, ale wygraliśmy. Pamiętajmy, że w wyścigu o mistrzostwo liczą się trzy punkty. Widzimy, jak grają nasi przeciwnicy. Musimy robić tak samo.”

Calvin Bassey został wybrany zawodnikiem meczu i zagrał bardzo dobry mecz. Bassey został zapytany o to czy odpowiada mu rola jaką pełni w zespole. “Te tygodnie nie były dla mnie trudne. Mam pełne zaufanie do trenera. To prawda, że jak nie gram w meczu to zawsze jest ciężko. Ale czasem potrzebujesz trochę przerwy, by się czegoś nauczyć. To jest zawsze proces, który prowadzi do dobrych rezultatów. Jestem w Ajaxie dlatego, że panuje tu inny system grania. Przyjechałem tutaj się polepszyć. To jest najlepsze miejsce dla młodego zawodnika do rozwijania swoich umiejętności. Ja wnoszę do zespołu siłę moc i tempo, Ajax daje mi możliwość zrozumienia przestrzeni i gry.”

Oglądaliśmy również wypowiedź na youtubowym kanale weTalk Ajax i wypowiedzi o Ajaxie są jak najbardziej pozytywne. Dziennikarz stwierdził, że chyli czoła przed Heitingą, jak szybko udało mu się wszystko poukładać. Twierdził on, że nie sądził wcześniej, że Heitinga sobie poradzi. Ale teraz widać, że to mu się udało.

Zostaw komentarz