Piłkarze Ajaxu w dobrym stylu zakończyli udział w rozgrywkach europejskich, pokonując AEK 3:1. Prezentujemy wypowiedzi trenera i zawodników po meczu.

Jorrel Hato

„Odczuwamy ulgę. Przebyliśmy długą drogę i mieliśmy trudny początek sezonu. Zawsze dobrze jest grać w europejskich rozgrywkach. Może to być Liga Konferencji, jesteśmy szczęśliwi”.

„Nie wiedziałem, że będę kapitanem. Widziałem, jak John van ‘t Schip mówił to na konferencji prasowej, ale jeszcze mi nie powiedział! Oczywiście, uważam że to jest piękne. Szczerze mówiąc, czasami nie zadaję sobie sprawy, jak szybko wszystko się dla mnie toczy”.

Chuba Akpom

„Zdobyłem dwa gole, ale jako napastnik będę sfrustrowany ostatnimi szansami, jakie miałem, ponieważ ćwiczę je codziennie na treningach. Czasami nawet nie śpię, kiedy tracę takie okazje, bo po prostu bardzo lubię strzelać gole”.

„Jak osiągnąłem taką dobrą formę? Mam dość silną mentalność. W każdej minucie, którą dostaję, daję z siebie 100%. Wszyscy w klubie mi pomogli. Kocham moich kolegów z drużyny, to dobrzy goście!”.

John Van ‘t Schip

„To nie był łatwy mecz. Brakowało nam kilku kluczowych graczy, więc była to dla mnie zagadka. Strzeliliśmy jednak 3 gole i mieliśmy jeszcze co najmniej trzy stuprocentowe szanse”.

„Trzy lata temu ludzie mówili: Och, to tylko Liga Konferencyjna, ale to europejskie rozgrywki, w których zawodnicy mogą się rozwijać, a stadion jest po brzegi wypełniony. Dla tej młodej grupy te mecze są niezwykle ważne”.

„Wygraliśmy mecz końcowy, bardzo ważny, w którym pokazaliśmy charakter. Na boisku znów mieliśmy bardzo młody zespół. Sposób, w jaki walczyli, był naprawdę wzorowy. Szkoda, że ​​nie strzeliliśmy więcej bramek. Ale najważniejsze jest to, że robimy postępy”.

“Akpom jest napastnikiem i trzykrotnie zmierzył się z bramkarzem jeden na jednego. W jednym przypadku powinien był podać piłkę szeroko do Gooijera. Z pewnością się tego nauczy. Ale strzelił dwie bramki, to bardzo ważne”.

„To nie była jak dotąd łatwa kampania w Europie, a ponieważ mamy młody zespół, myślę, że tego rodzaju mecze przyczyniają się do procesu budowania pewności siebie i poprawy wyników. Wierzę również, że pomoże nam to w lidze”.

Zostaw komentarz