Owen Wijndal w swoim pierwszym wywiadzie po transferze do Ajaksu przyznał, że chciał trafić do Amsterdamu już bardzo dawno temu.

Holenderski obrońca oficjalnie został dziś przedstawiony jako piłkarz Ajaksu. Wijndal podpisał umowę do 2027 roku. W swoim pierwszym wywiadzie stwierdził, że transfer do Ajaksu był jego planem od dawna.

“Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. To świetne i wyjątkowe uczucie. Naturalnie byłem tutaj wcześniej, ale teraz jest to zupełnie inna sytuacja. Myślę, że wyglądam całkiem nieźle w koszulce Ajaksu. Tak, jestem bardzo szczęśliwy. Już jako dziecko myślałem o tym, by tutaj grać. To najlepszy klub w kraju i chcę być jego częścią” – powiedział Wijndal.

Ajax nie był dla Holendra jedyną opcją, ale zawodnik był zdecydowany na grę na Johan Cruijff ArenA.

“To prawda, miałem kilka innych opcji, ale doceniałem to, że Ajax zgłosił się do mnie dawno temu. Chciałem tutaj trafić i cieszę się, że udało nam się to zorganizować. Przed transferem rozmawiałem również z trenerem Alfredem Schreuderem. To była cenna rozmowa, która rozwiała moje ostatnie wątpliwości. Wszystko wskazywało na jeden kierunek. Klub, kibice, piłkarze, całe otoczenie jest wyjątkowe. Nie mogę doczekać się, by w końcu dołączyć do zespołu i trenować na najwyższym poziomie. Jestem pozytywnie nastawiony na nadchodzący sezon, rywalizację w Lidze Mistrzów i walkę o trofea.”

Zostaw komentarz