Zapraszamy na przegląd artykułów, opinii o Ajaxie i przy Ajaxie. Co napisano i powiedziano na holenderskich portalach?

Mike Verweij, znany holenderski dziennikarz w podcascie piłkarskim De Telegraf powiedział, że Ajax źle zrobił, że nie sprzedał Edsona Alvareza do Chelsea. Klub chciał zapłacić Ajaxowi 50-60 mln euro. Verweij stwierdził, że takich pieniędzy za Alvareza nie da się już uzyskać. Chyba, że Alavrez pokaże jeszcze coś ciekawego i znajdzie sie kolejny chętny do jego kupna.

Verweij wierzy też w Basseya. Stwierdził, że nie każdy gracz Ajaxu musi grać dobrze w piłkę przy nodze. Jako przykład podał Davinsona Sancheza, który był świetnym obrońcą, ale nie wirtuozem futbolu. Jego jakość wynikała z umiejętności posiadania piłki i odbierania jej rywalom. Podobnie będzie z Basseyem. Poza tym dziennikarz twierdzi, że Bassey potrzebuje czasu. Podaje tutaj przykład Alavreza i Martineza, którzy też nie grali rewelacyjnie na początku swojej przygody z Ajaxem.

Przypomnijmy również naszych byłych zawodników, którzy mieli duży wkład w wygrane swoich zespołów w europejskich pucharach. David Neres wszedł z ławki w 65. minucie w meczu Benficy z Club Bruggie i strzelił bramkę na 2:0, co zamknęło chyba drogę rewelacji rundy grupowej Ligi Mistrzów, awansu do następnej rundy. Przypomina się trochę zeszłoroczna batalia Ajaxu z Benficą i zbyt szybkie odpadnięcie z Ligi Mistrzów.

Bramkę zdobył również “lubiany” przez wszystkich kibiców Ajaxu Lucas Ocampos, który wszedł w drugiej połowie meczu Sevilli z PSV. Do tego wszystkiego dołączył asystę. W ogóle ciekawie patrzy się na strzelców bramek w meczu z PSV. Bramkę na 3:0 strzelił znany z gry w Ajaxie Nemanja Gudelj. Czyżby obudził się w nich duch Ajaxu i postanowili dobić PSV? Z racji punktów rankingowych trochę szkoda, że PSV raczej nie awansuje do kolejnej rundy. Po odejściu Gkapo i Madueke piłkarze z Eindhoven stracili na swojej jakości. Ale trudno się dziwić, to tak jakby pająkowi wyrwać dwie nogi i kazać mu szybko biegać. Na wszystko potrzeba czasu.

 

Ciekawą teorię na temat Ocamposa ma z kolei Valentijn Driessen, który oglądał mecz Ocamposa. Stwierdził, że Ajax popełnił błąd na rynku transferowym zatrudniając Ocamposa. Według Driessena każdy widział, że gracz pokroju Ocamposa do gry potrzebuje przestrzeni. Natomiast w Ajaxie gra opiera się na wymianie szybkich podań na małej przestrzeni. Ocampos nie był do tego stworzony. Co ciekawe Ocampos został zapytany przez dziennikarzy, dlaczego nie wyszła mu przygoda w Ajaxie. Oto, co powiedział: “To pytanie nie do mnie, trzeba o to zapytać właściwych ludzi. Przyjechałem do Holandii pokazać swoje umiejętności i nie wyszło. Do dziś nie wiem, dlaczego tak się stało.” Chciałoby się powiedzieć: “My chyba wiemy”.

Cały czas w mediach holenderskich przewija się słaba dyspozycja Bergwijna. Piłkarz sprowadzony za grube miliony gra poniżej oczekiwań. Wielu twierdzi, że Bergwijn to taki wieczny talent. Pytanie czy kiedykolwiek to pokaże? Problemem tych zawodników mogła być nieumiejętność prowadzenia zespołu przez poprzedniego trenera Ajaxu (specjalnie nie piszemy imienia i nazwiska). Dziennikarze w Holandii uważają, że zepsuł on wielu piłkarzy, źle dobierając im pozycje albo podcinając im skrzydła w swoich wywiadach. No coż trudno się z tym nie zgodzić.

2 Comments

  • Posted 18 lutego, 2023 22:29 0Likes
    by Jarecki

    Co do wypowiedzi Verweija to teraz po czasie każdy jest mądry a nie wyobrażam sobie przed sezonem żebyśmy jeszcze jego sprzedali przy i tak ogromnych osłabieniach.

  • Posted 18 lutego, 2023 15:55 0Likes
    by ekselo1989

    Ostatni akapit jest trafiony w punkt. Poprzedni “wódz” przerobił z drużyną okres przygotowawczy zarówno przed sezonem, jak i między rundami. Teraz Heitinga (który nie ma doświadczenia trenerskiego w piłce seniorskiej) ma niby pstryknąć palcami i wszystko ponaprawiać. Przynajmniej udziela normalnych wywiadów i jest lepsza atmosfera. Zawsze coś… w porównaniu do poprzednika.

Zostaw komentarz