Trzech piłkarzy Ajaxu zostało powołanych do reprezentacji Holandii na eliminacyjne mecze z Irlandią i Gibraltarem.

I chociaż powołanie Bergwijna i Brobbeya nie dziwi, sensacją i ogromnym wyróżnieniem jest Jorrel Hato. Zawodnik, który jeszcze dwa miesiące temu grał w młodzieżowej reprezentacji Holandii U17 już teraz dostał powołanie do kadry seniorów.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że trener reprezentacji Holandii był na meczu z Brighton i obserwował zawodników Ajaxu (dziwne, że wziął Bergwijna). Jorrel Hato wyrasta powoli na jeden z największych talentów naszej akademii od wielu lat, a mówimy tu o siedemnastoletnim zawodniku, który na boisku spisuje się rewelacyjnie i jest jedynym jasnym punktem naszej obrony. Co sam zainteresowany powiedział o swoim powołaniu?

„Wiedziałem, że trener reprezentacji narodowej będzie obecny na meczu w Brighton, ale nie spodziewałem się powołania. Pamiętam swój debiut z Jong Orange, teraz 2 miesiące później jestem w drużynie seniorów. To po prostu cudowne. Tak naprawdę nie zatrzymuję się i nie zastanawiam, jak szybko wszystko się dzieje”.

Przypomnijmy, że Ajax pracuje nad nowym kontraktem dla Jorrela i powiedzmy sobie szczerze, Hato jest wart każdych pieniędzy. Już teraz jego wartość rynkowa oceniana jest na 9,7 mln euro.

Przypomnijmy, co o Hato pisalismy w marcu: https://afcajax.com.pl/jorrel-hato-superstar/

 

Zostaw komentarz