Jurrien Timber bez zaskoczenia wskazał, że Ajax ma do wyciągnięcia wiele wniosków po meczu z Liverpoolem.

Amsterdamczycy zostali całkowicie stłamszeni na Anfield Road i zasłużenie przegrali najniższym wymiarem kary.

“Mieliśmy dzisiaj bardzo trudny czas, ale fakt, że straciliśmy remis w samej końcówce czyni to jeszcze boleśniejszym. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby tak długo się bronić. Pod tym względem drużynie należy się szacunek za to, ile wytrzymała. Wiedzieliśmy co nas czeka, bo ich ostatni mecz nie był najlepszy. Nie byliśmy dzisiaj na to gotowi.”

“Mieliśmy grać z odwagą i wygrywać pojedynki oraz próbować grać pod presją. Nie byliśmy nawet w okolicach takiej gry i przez to tak naprawdę nie udało nam się wejść w ten mecz. Próbowaliśmy więc urwać punkty w inny sposób, ale to też się nie udało. Oni byli dzisiaj po prostu bardzo mocni, ale my powinniśmy patrzeć na siebie i dzisiaj nasz poziom po prostu nie był odpowiedni.”

Mimo dotkliwej porażki pod względem przewagi Liverpoolu, Timber wierzy, że nie wszystko w grze Ajaksu było złe i teraz trzeba tylko wyciągnąć wnioski i iść dalej.

“Były krótkie momeny, w których graliśmy w piłkę. Strzeliliśmy też gola i musimy o tym pamętam. Myślę, że defensywnie też mieliśmy dobre chwile.”

“Trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej. Następnym razem musimy być gotowi.” – zakończył Timber.

Zostaw komentarz