Kapitan wymaga więcej od Ajaksu, co daje do zrozumienia po meczu u siebie z Twente. Tadić nie widział, by jego drużyna realizowała plan i chce więcej zabawy w grze. Prosi o więcej luzu i czerpanie radości z tego, co piłkarzom Ajaxu wolno robić na co dzień.

„Zaczęliśmy bardzo źle w pierwszych dwudziestu minutach” – powiedział Serb w rozmowie z ESPN. „W założeniu myśleliśmy o czymś innym, ale tego nie zrobiliśmy. Obecny poziom nie może nas satysfakcjonować. Musimy iść dalej i dawać z siebie wszystko. Nie kontrolowaliśmy gry, a Twente miało swoje okazje. Wyglądaliśmy na bardzo zdenerwowanych i popełnialiśmy głupie błędy przy piłce. Czerwona kartka zmienia mecz. Musieliśmy więcej bronić, zachować czyste konto i starać się strzelić gola.”

Słabsze wyniki Ajaksu w ostatnim czasie wydają się być częściowo związane ze stanem mentalnym zawodników. Tadić zauważa to i doradza. “Reprezentujemy Ajax i musimy cieszyć się tym, co robimy. Mamy najlepszą pracę na świecie i powinniśmy cieszyć się z gry w piłkę. Z naszym pełnym stadionem, naszymi wspaniałymi kibicami. Sami musimy się bawić i dawać im zabawę. Nie powinniśmy się denerwować, ale zrelaksować i bawić. Wtedy wyniki też przyjdą.”

Kapitan Ajaksu nie może być zadowolony z sobotniego meczu. Widział, jak aktualny mistrz Holandii rozgrywa trudny mecz. „Jedyną pozytywną rzeczą jest to, że utrzymaliśmy zero z tyłu. Mieliśmy kilka okazji w drugiej połowie, ale to za mało na Ajax. Musimy wymagać więcej i wygrywać tego rodzaju mecze. Tego rodzaju mecze nie powinny się zdarzać.”

Mecz wyjazdowy z Feyenoordem czeka nas w przyszłym tygodniu i Tadić wie, że musi być dużo lepiej. Wie, co zespół musi zrobić, ale realizacja musi się z tym pokrywać. „W zeszłym tygodniu poszło nam dobrze, ale ten mecz był nerwowy i niechlujny. Musimy się zrelaksować, cieszyć grą, a wtedy wyjdzie na nasza jakość. Musimy się na tym skupić. Chcemy wygrywać mecze.”

 

Zostaw komentarz