Dzieje się w Ajaxie w ostatnich tygodniach. Odchodzi wiele osób, przychodzą nowi, ale czy lepsi?

Wczoraj dowiedzieliśmy się o odejściu szefa skautingu Ajaxu. Dzisiaj podczas przeglądania holenderskich mediów można było przeczytać, że to zła decyzja. Henk Veldmate dobrze znał rynek Ameryki Południowej i wyławiał z niego świetnych zawodników. Dziennikarze holenderscy są zdziwieni, że Ajax nie starał się go zatrzymać.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się z oficjalnej strony klubu, że Saïd Ouaali odejdzie po bieżącym sezonie, dotychczas był on szefem młodzieżowej akademii Ajaxu.

„Przez ponad jedenaście lat z wielką przyjemnością pracowałem z kolegami dla naszej młodzieżowej akademii, która moim zdaniem nadal jest siłą napędową klubu” – rozpoczyna swoje oświadczenie Ouaali na klubowej stronie internetowej. „W tamtych latach byliśmy w stanie poprowadzić wielu młodych zawodników na ich indywidualnej ścieżce do pierwszej drużyny Ajaxu, z czego jestem bardzo dumny”. „Doszedłem do wniosku, że czas przekazać pałeczkę. Dziękuję klubowi i wszystkim kolegom za zaufanie w ostatnich latach i oczywiście zawsze pozostanę w kontakcie z Ajaksem na odległość”.

Z wypowiedzi van der Sara wynika, że jest on zaskoczony odejściem Ouaali. „Szkoda, że ​​zdecydował się odejść, wolelibyśmy kontynuować z nim. Spoglądam wstecz na przyjemną jedenastoletnią współpracę, podczas której wiele przeżyliśmy. Dziękujemy mu za to, co zrobił dla Ajaxu i życzymy mu wielu sukcesów”.

Odejście Ouaali to kolejny problem w kierownictwie Ajaxu. Przypomnijmy: odchodzi szef skautingu i szef akademii.

Po okresie niepokojów i braku jasności co do niektórych stanowisk w Ajaxie klub z Amsterdamu niedawno mianował Jana van Halsta (dyrektor techniczny) i Svena Mislintata (dyrektor sportowy).

Kierownictwo klubu będzie musiało w najbliższym czasie szukać nowego szefa młodzieżowej akademii i powiedzmy sobie szczerze, nie będzie to łatwe. Nie może tutaj przyjść nikt z przypadku. Musi to być specjalista światowej klasy, bo Ajax bez swojej akademii, wizytówki klubu, może spaść w przeciętność, przy której problem z trenerem, czy też słabymi transferami może być błahostką.

źr. wł, ajashowtime.com, zdj. ajax.nl

Zostaw komentarz