Sportspark De Toekomst – kompleks treningowy klubu AFC Ajax oraz stadion domowy dla drużyn młodzieżowych klubu, Jong Ajax oraz Ajax Vrouwen.

Pierwsze pomysły na rozwój De Toekomst narodziły się w 1990 roku. W strefie treningowej Ajaksu na De Meer było za mało boisk, a różne zespoły Ajaksu musiały rozgrywać swoje spotkania w innych miejscach. Ajax potrzebował kompleksu treningowego, który pomieści wszystkie drużyny i jednocześnie zapewni profesjonalne miejsce treningowe dla pierwszej drużyny i młodzieży. Budowę rozpoczęto oficjalnie w 1995 roku, a zakończono ją rok później. Obiekty znajdują się 600 metrów od Johan Cruyff ArenA, czyli nieco dalej niż początkowo planowano.

Do 2009 roku De Toekomst było obszarem szkoleniowym i boiskiem domowy dla Jong Ajax i amatorskiej drużyny Ajaksu. Od sezonu 2009/10 na obiektach trenuje pierwsza drużyna Joden. W 2009 roku obiekty przeszły dużą renowację, która miała związek właśnie z pojawieniem się tam pierwszej drużyny. Ajax 1 potrzebował wielu zmian, aby móc przeprowadzać tam profesjonalne sesje treningowe i zapewnić piłkarzom odpowiedni poziom. Po śmierci Bobby Harmsa, główna trybuna De Toekomst została nazwana jego imieniem.

W 2011 roku Ajax i Adidas rozpoczęli nowy projekt o nazwie miCoach Perfomance Center. Do kompleksu dobudowano halę ze sztuczną murawą. W Perfomance Center Ajax może przeprowadzać treningi oraz różnego rodzaju analizy wydajnościowe zawodników. Halę otworzono 3 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2012/13 do Amsterdamu włączono również kobiecą drużynę, której domem stał się oczywiście De Toekomst. Rok później dobudowano kolejną trybunę, dzięki czemu obiekt pomieścić może nawet 5000 widzów. W trakcie remontu dodano również kilka nowych boisk po drugiej stronie kompleksu sportowego.

Niedaleko wejścia na teren kompleksu znajduje się budynek klubowy o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, który zbudowano z dużych okrągłych łuków, co nawiązywało do Amsterdam ArenA. Podobnie jak na De Meer, budynek i boisko są bardzo blisko siebie. Kompleks posiada w środku siłownię, sale konferencyjne, biura, pomieszczenia medyczne i stołówkę. Po remoncie w 2009 roku obiekt jeszcze bardziej rozbudowano i ulepszono. Powstała chociażby nowa, luksusowa garderoba dla piłkarzy pierwszej drużyny.

Na przeciwko budynku znajduje się Boisko numer 1, które jest głównym obiektem w kompleksie i mecze rozgrywają na nim Jong Ajax, Ajax Vrouwen, oraz drużyny młodzieżowe.

Główną trybuną obiektu jest Trybuna Bobby Haarmsa, która ma 100 metrów długości i 1250 miejsc siedzących. Trybuna wyróżnia się konstrukcją, która składa się z dwóch pochyłych słupów, które wspierają dach. Dzięki takiemu ułożeniu kibice mogą bez przeszkód oglądać spotkania z każdego miejsca trybuny.

Boisko numer 2 znajduje się przy Performance Center. Przed budową hali w 2011 roku, boisko było miejscem treningowym z prawdziwą trawą.

W przeszłości kolejnym obiektem treningowym było Boisko 6, ale później przekształcono je w tor umiejętności sportowych ze schodami, sztucznymi wzgórzami i innymi elementami, które pomagają zawodnikom w doskonaleniu umiejętności. Obiekt postał w 2011 roku.

Boiska 3 i 7 są boiskami meczowymi, gdzie swoje spotkania rozgrywają głównie drużyny młodzieżowe. Boiska 4 i 5 to zaś miejsce treningów, głównie dla pierwszej drużyny Amsterdamczyków.

Pod koniec 2019 roku Edwin van der Sar ogłosił, iż Ajax ma w planach budowę nowego Sportpark de Toekomst.

Nowe boiska treningowe miałyby się znaleźć niedaleko parkingu P2, tuż obok Ziggo Dome. Pięć nowych boisk miałoby być w 100% prawdziwych, aby młodzież nie musiała grać tak często na sztucznych nawierzchniach.

Projekt miałby być gotowy przed 2026 rokiem i pochłonąć około 60 milionów euro.