Ajax Amsterdam zaproponował Sontje Hansenowi ofertę nowego kontraktu, który miałby obowiązywać do 2026 roku.

W tej chwili Hansen ma wygasający kontrakt i w związku z tym będzie musiał dokonać ważnego wyboru z myślą o swojej przyszłości. Atakujący ma więcej opcji. Utalentowanym skrzydłowym Ajaxu zainteresowany jest m.in. niemiecki Augsburg.

Hansen zadebiutował w barwach Ajaxu w grudniu 2019 roku. W meczu pucharowym z Telstarem (wygrana 3-4) Hansen swoje pierwsze minuty w pierwszej drużynie Ajaxu rozegrał jako rezerwowy. Hansen był także rezerwowym w meczu ligowym z ADO Den Haag (wygrana 6:1). Od tego czasu – ponad trzy lata później – Hansen nie rozegrał ani jednego oficjalnego spotkania w pierwszej drużynie Ajaxu.

W rezultacie Hansen może mieć wątpliwości co do swojej przyszłości. W tym sezonie napastnik musi zatem zadowolić się głównie minutami Jong Ajax. Hansen rozegrał do tej pory 23. mecze na zapleczu Eredivisie. W 1262 minutach gry zdobył cztery gole i trzy asysty.

Gwiazda Sontje Hansena wydaje się powoli przygasać. Jeszcze cztery lata temu Hansen dostał nagrodę złotego buta na Mistrzostwach Świata U17. Wtedy był gwiazdą tej drużyny strzelając w siedmiu meczach sześć bramek. Holandia zajęła trzecie miejsce w tym turnieju. W tamtej drużynie grali Rensch, Salah-Edine, Regeer, Taylor czy Unuvar.

Później Hansen doznał kontuzji i ciężko było mu przebić się do pierwszego składu. Zawodnik ma już 20 lat i przyszłość wydaje się być niepewna. Sontje w tym czasie nie wypłynął na szerokie wody i z 16-letniej gwiazdy stał się 20-letnim przeciętniakiem.

Zostaw komentarz