Zdaniem Alfreda Schreudera, Ajax zagrał w Neapolu dobre spotkanie i nie może na to narzekać.

Amsterdamczycy doznali kolejnej porażki w sezonie, tracąc w dwóch meczach z Napoli aż 10 bramek.

“Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobry mecz. To może brzmieć dziwnie, kiedy przegrywasz 4:2. Myślę, że pokazaliśmy wiele dobrych rzeczy i na koniec możemy być rozczarowani tym wynikiem. Napoli to świetna drużyna i widać to we wszystkim. Mieliśmy swoje szanse na gola na 1:1, ale nie wykorzystaliśmy ich. Na tym poziomie takie małe rzeczy są karane.”

“Widziałem jednak drużynę, która chce coś wspólnie zrobić i walczy do ostatniej minuty. Widać było, że naprawdę chcieliśmy tutaj zrobić wynik, ale nie byliśmy dość skuteczni. Uważam wynik 4:2 za znacznie frustrujący. Remis 3:3 był w naszym zasięgu, a strata gola wynikała z błędu.”

Na pochwały z ust Schreudera zasłużył strzelec gola numer jeden – Davy Klaassen.

“Davy to doskonały zawodnik. Nie jest reprezentantem kraju znikąd. Mamy dobrą selekcję i bardzo silną pomoc. Widać to było również dzisiaj. Uważam, że Klaassen zagrał bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie.”

“Nie chcę mówić, że nasza kadra jest na poziomie Ligi Europy. Mamy jednak wielu nowych graczy, którzy muszą się ze sobą zgrać. Myślę, że dobrym początkiem nieco zamazaliśmy ten obraz. Ta drużyna potrzebuje czasu. Dzisiaj widać było dobrą odpowiedź.”

Na sam koniec Schreuder został skonfrontowany z pytaniem, czy nie stawia poprzeczki Ajaksowi zbyt nisko.

“Uważasz, że to nisko? Mamy zapomnieć o tym, co wydarzyło się latem? Wciąż mamy zamiar grać o nasze cele.”

4 Comments

Zostaw komentarz