Zdaniem Alfreda Schreudera to nie nastawienie było problemem Ajaksu w Alkmaar, a brak świeżości zawodników.

Trener Amsterdamczyków nie wini swoich piłkarzy po porażce z AZ.

“Z zewnątrz mogło to tak wyglądać, ale nie uważam, że podejście i nastawienie do meczu było dziś naszym problemem. AZ było dobrze zorganizowane, byli świetnie przygotowani. W drugiej połowie to uległo zmianie, mieli 2-3 dobre okazje, a poza tym zdominowaliśmy grę.”

“Po meczu nie rozmawialiśmy długo. To była krótka analiza. Przed nami przerwa na reprezentacja, wielu graczy wyjeżdża na zgrupowania. Dla nas to trudny moment, kompletnie niepotrzebna porażka. Stworzyliśmy sporo sytuacji pod koniec, ale wyglądaliśmy słabo w pierwszej połowie, brakowało nam świeżości. Tuż przed przerwą straciliśmy koncentrację i z niczego zrobiło się 2-1. To jest niedopuszczalne” – powiedział Holender.

“Naszym głównym założeniem było to, by wrócić do gry w piłkę, było na to miejsce. Musieliśmy również poprawić nasze ustawienie na boisku, co było widać również w sytuacjach, w których straciliśmy bramki. Zostawialiśmy rywalom za dużo wolnej przestrzeni, nie przejmowaliśmy drugich piłek. Szkoda, że wchodzimy w przerwą reprezentacyjną w takim momencie. Nie możemy wspólnie przetrawić tej porażki, ale nie stała się tragedia. Sezon jest długi, przegraliśmy jeden mecz ligowy.”

4 Comments

 • Posted 20 września, 2022 15:41 0Likes
  by Rafal

  Po 9 meczach w tym sezonie już brakuje świeżości,co was wirus polskiej ekstraklasy dopadł?

 • Posted 19 września, 2022 07:09 0Likes
  by PanTomaszJZW

  No tak, AZ miało przecież dużo więcej czasu na wypoczynek, złapanie świeżości… :v

 • Posted 18 września, 2022 21:03 0Likes
  by ekselo1989

  Świeżości zabrakło… XD Halo, wrzesień mamy. Strach pomyśleć co będzie przed i po Mundialu, a nie daj Bóg jeszcze dojdą kontuzje.

 • Posted 18 września, 2022 20:19 0Likes
  by bartek_niwka

  Proponuję zrezygnować z Ligi Mistrzów to będzie świeżość bo co trzy dni nie damy rady grac Alfred nie pierdol tylko masz teraz przerwe i sprobuj zrobic 1 dobry ruch zmien 9 z 10 anuz bedzie lepiej gorzej na pewno nie

Zostaw komentarz