Alfred Schreuder standardowo znalazł wiele pozytywów po 4 porażce w Lidze Mistrzów.

Amsterdamczycy ulegli w środę wieczorem Liverpoolowi i przegrali 4 z 5 spotkań w tej edycji Ligi Mistrzów.

“Myślę, że zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, szczególnie pierwsze 40 minut. Mieliśmy dobre okazje i powinniśmy wykorzystać co najmniej jedną. Na tym poziomie ważne jest, aby strzelać gole, bo wtedy gra się łatwiej. Myślę, że piłkarze czuli to, że grają dobrze, ale nagle dostaliśmy gola na 0:1 i wiedzieliśmy, że nie będziemy mieć już wielu okazji przeciwko Liverpoolowi. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze. Niestety po przerwie oddaliśmy łatwy rzut rożny. Przy 0:3 wiadomo było, że jest po wszystkim. Oni byli po prostu skuteczniejsi i w tym widać było klasę zespołu. Do końca zostaliśmy jednak drużyną i to postęp w porównaniu do meczu z Napoli. Próbowaliśmy również wykorzystać nasze okazje, również w drugiej połowie. Liverpool nie miał okazji do czasu gola na 0:1. Wyciągnęliśmy wnioski w porównaniu z pierwszym meczem, gdzie dawaliśmy im zbyt wiele przestrzeni. Oczywiście, że jako sportowcy chcemy wygrywać wszystko. To się niestety nie udało, ale musimy spoglądać również na rozwój naszej drużyny.”

“Chłopcy byli dobrze przygotowani do meczu i widać to było w ich pewności siebie. W lidze rozpoczęliśmy trend zwyżkowy i widać było, że go kontynuowaliśmy. Różnicą w porównaniu do meczu w Liverpoolu było to, że byliśmy znacznie odważniejsi w posiadaniu piłki. W pierwszej połowie widać było dwie drużyny grające dobrą piłkę. Taktycznie byliśmy lepsi. Mamy bardzo dużo pewności, co do gry w Lidze Europy. Musimy wymazać ten mecz z pamięci i przygotować się do spotkania z Rangersami, bo to również będzie trudny mecz.”

“Jesteśmy pierwsi w lidze i widzimy, że drużyna się rozwija. Dzisiaj widzieliśmy drużynę, która chce kreować okazje przeciwko Liverpoolowi. To ważne, aby w drużynie powstała pewnego rodzaju chemia.”

11 Comments

 • Posted 27 października, 2022 21:34 0Likes
  by k_meel@o2.pl

  Spokojnie, pamiętaj, że zespół jest w przebudowie, po tym jak odeszło kilku znaczących graczy. W lidze Ajax jest na 1. miejscu z najlepszym bilansem. Mając na uwadze jakim składem jest grane, to wynik warty docenienia. Cierpliwość i odrobina wiary a zadowalające Ciebie wyniki przyjdą. Pozdrawiam

  • Posted 28 października, 2022 13:26 0Likes
   by Lesley

   Zgadzam się. Potężne RKC, Volendam czy Sparta to nie są byle jacy rywale, więc selekcja warta z 200 milionów i ze 100 milionowymi transferami w lecie powinna móc z nimi walczyć i walczy. Szacunek dla naszych, bo to nie jest tak łatwo jak się wydaje. Alfred TOP!

 • Posted 27 października, 2022 21:20 0Likes
  by Jedi

  Ja nie rozumiem, dlaczego ten gościu nie zaczyna meczów najmocniejszym składem?
  Dlaczego Blind ma pierszeństwo przed Wijndal’em?
  Dlaczego Kudus w selekcji jest za Klaassen’em i Taylorem?
  Może na mistrza Schreuder się załapie bo PSV, AZ i Feye gubią punkty, ale przygoda z LE chyba szybko się skończy… Oczywiście, jeszcze Rangersi mogą nas ograć.

 • Posted 27 października, 2022 21:11 0Likes
  by JAro85

  Dobry trener. Tylko wyników nie ma…

 • Posted 27 października, 2022 17:20 0Likes
  by Kilof

  Jak bym słuchał kreskówki Walaszka
  “Na tym poziomie ważne jest, aby strzelać gole, bo wtedy gra się łatwiej.”

  XD

  A na niższym poziomie to już nie trzeba?

  XD

 • Posted 27 października, 2022 16:11 0Likes
  by ekselo1989

  Kolejny wpie*dol i kolejny wielki postęp. Po prostu magia.

 • Posted 27 października, 2022 09:48 0Likes
  by Cpr

  Te jego wywiady czyta się jak powieści fantastyczne nie mającego związku z rzeczywistością.

  • Posted 27 października, 2022 16:27 0Likes
   by k_meel@o2.pl

   Jest optymistą, więc mówi o pozytywach. Osobiście bardzo popieram takie podejście. Za dużo w naszej kulturze jest narzekania. Poza tym ostatnie mecze ligowe faktycznie wskazują na poprawę jakości gry Ajaxu, a sądząc po opisie “szybka weryfikacja…”z Liverpoolem zagrali lepiej niż w Anglii. Zawsze szklanka do połowy pełna

   • Posted 27 października, 2022 20:10 0Likes
    by Cpr

    A Ty jego kumpel? Chlopie 15 bramek w trzech meczach w plecy, w Anglii 2:1 przypominam, a Ty mówisz o poprawie? Z kim dobrym ostatnio wygraliśmy, słucham? PSV, AZ, Liverpool, Napoli i nawet nie chodzi o to, że przegraliśmy. Wpierdzielili nam 15 bramek. Każdy ten mecz był wstydem, jakiego nie było już od wielu lat.

Zostaw komentarz