Alfred Schreuder w końcu miał powody do zadowolenia po meczu w roli menadżer Ajaksu.

Dla Schreudera mecz z Groningen był trzecim oficjalnym w roli szkoleniowca Ajaksu, ale o poprzednich dwóch wielu pozytywów powiedzieć nie było można.

“Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. To jak poruszaliśmy się po boisku, ta radość, która biła od chłopaków, kreowane akcje, ilość strzałów na bramkę, ilość bramek – to wszystko było doskonałe.” – powiedział Schreuder.

“Antony rozegrał bardzo dobre spotkanie. Brian był dobrym punktem z przodu. Było wiele momentów, w których piłka go szukała. Oczywiście niektóre rzeczy zawsze mogą być lepsze, ale uważam, że wywiązał się ze swojej roli doskonale. Widać też było, że absorbuje uwagę rywali w okolicach szesnastki, przez co inni gracze mieli nieco więcej miejsca.”

Schreuder pochwalił również swoją drużynę za dużą mobilność w grze i zmiany pozycji, które doprowadziły chociażby do gola numer trzy.

“Tak, to rzeczy, którą chcemy oglądać. Nie jest tak, że ustaliliśmy sobie taki scenariusz. Piłkarze sami to stworzyli i efekt był bardzo dobry. Jestem przekonany, że jest to bardzo irytujące dla rywali.”

Sytuacja Ajaksu jest póki co w tym sezonie zupełnie inna od tej, którą obserwowaliśmy w poprzednich latach. Schreuder ma do dyspozycji szeroką kadrę, w której wielu graczy musi zadowolić się rolą rezerwowych, tak jak dzisiaj Steven Berghuis.

“Oczywiście, że nie był z tego zadowolony. Dał jednak dobrą reakcję wchodząc z ławki. Wszedł z dużą energią, miał kilka dobrych akcji i wziął na siebie odpowiedzialność przy rzucie karnym.”

“Mamy wielu dobrych graczy i rozumiem, że każdy chce grać, szczególnie jako reprezentant kraju. Potrzebujemy jednak wszystkich. Ważne jest, aby komunikować się z piłkarzami, bo koniec końców wszyscy mamy ten sam cel.”

Na sam koniec Alfred poruszył temat Calvina Basseya, który w końcu za tydzień będzie mógł zadebiutować w Ajaksie w lidze. Menadżer otrzymał na konferencji sugestie, jakoby Nigeryjczyk nie był dobrym zakupem i totalnie nie nadawał się do Ajaksu.

“Jeśli oglądało się Rangersów w poprzednim sezonie, każdy koneser futbolu powinien znać jego jakość. Jeśli ludzie dalej tego nie wiedzą, to nie mój problem.”

“Bassey to bardzo dobry zawodnik, świetny w bronieniu jeden na jednego i bardzo szybko. Ofensywnie i w kreacji ackji mogłoby być lepiej, ale już ciężko nad tym pracuje. Może grać zarówno na lewej stronie jak i w środku. To facet z ogromną pasją i chęcią osiągnięcia czegoś. Uważam, że to doskonały zakup.”

1 Comment

Zostaw komentarz