Alfred Schreuder nie jest już trenerem Ajaksu. Edwin van der Sar poinformował ESPN, że zarówno pierwszy trener, jak i asystent Matthias Kaltenbach zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Po sześciu miesiącach praca Schreudera w Ajaksie dobiega końca.

„Zawiesiliśmy Alfreda i Matthiasa Kaltenbacha ze skutkiem natychmiastowym” – potwierdza dyrektor generalny Ajaksu. Po pojedynkach z PSV, Vitesse i FC Emmen, przed przerwą zimową, odbyły się oceny, co należy poprawić. „Dokonaliśmy też kilku zmian w składzie. Wyniki z ostatnich dwóch, trzech tygodni ostatni mecz nie pokazują, że rozpoczął się pozytywny zwrot.”

Van der Sar rozmawiał ze sztabem technicznym i piłkarzami i okazało się, że nie było żadnych postępów w drużynie. „Utrata punktów nie tylko w niedzielę, ale i dziś wcale nie poprawiła sytuacji. Nigdy nie jest miło pozwolić odejść ludziom, którzy ciężko pracują na miejsce, które zajęli. W tym momencie nie jesteśmy już w stanie kontynuować tego jako kierownictwo klubu.”

Schreuder i Ajax od dawna nie byli szczęśliwym małżeństwem

Schreuder jest trenerem Ajaksu od początku tego sezonu. Pod jego rządami Ajax nie był w stanie utrzymać poziomu z ostatnich lat. Po osiemnastu meczach Eredivisie ekipa z Amsterdamu zajmuje piąte miejsce z równą liczbą zwycięstw, co pojedynków ze stratą punktów. Słabo poszło też w Lidze Mistrzów, przez co Ajax został skazany na grę w Lidze Europy. Porażka 1:6 u siebie z Napoli była najgorszym momentem w karierze Schreudera w Ajaksie.

Van der Sar dodaje więcej do swoich wcześniejszych słów na stronie internetowej klubu. „To bolesna decyzja, ale też konieczna. Po dobrym początku sezonu straciliśmy niepotrzebnie wiele punktów. Gra też była nierówna. Z powodu mistrzostw świata nastąpiła wczesna i długa przerwa zimowa. Alfred miał czas i otrzymał od nas zaufanie, aby zmienić i ulepszyć rzeczy. W ostatnich tygodniach stawało się coraz bardziej jasne, że nie może odwrócić losu drużyny, a my wierzymy, że pomimo wielu transferów miał do dyspozycji mocną i godną mistrza selekcję.”

Zostaw komentarz