Alfred Schreuder nie mógł być zadowolony ze swojego debiutu w roli menadżera Ajaksu.

Amsterdamczycy doznali kolejnej dotkliwej porażki z PSV w meczu o Superpuchar Holandii. Na inaugurację sezonu Joden dostali od rywala aż pięć bramek.”Myślę, że dla neutralnego widza był to naprawdę dobry mecz. To, co chcieliśmy grać wyszło nam i myślę, że zagraliśmy naprawdę dobre 35 minut. Dobrze nakładaliśmy pressing i utrzymywaliśmy się przy piłce. Myślę, że stworzyliśmy też okazje do tego, aby zdobyć gola na 2:0. Tak się jednak nie stało, a to wyrównanie przyszło praktycznie z niczego.”

“Po pierwsze powinniśmy się upewnić, że te dośrodkowania w ogóle nie będą miały miejsca. Gakpo powinien być blokowany, a jeśli już dośrodkowanie miało miejsce, powinniśmy bronić przed naszą bramką. Wszystko rozchodzi się o odpowiedni kontakt z rywalem. Jako obrońca musisz kryć przeciwnika, a nie wolne przestrzenie. Tracąc pięć bramek, trudno być usatysfakcjonowanym.”

Menadżer bez zaskoczenia nie obwinił w mediach Jaya Gortera, który rozegrał fatalne spotkanie i oddał rywalom co najmniej dwa gole za darmo.

“Nie uważam, że to dobry pomysł, aby rozmawiać o poszczególnych piłkarzach indywidualnie. Powiem tylko tyle, że to była trudna dla Jaya piłka. To, że powinien zachować się inaczej to zupełnie inny temat, ale piłka nie była łatwa.” – powiedział o golu na 2:3 Schreuder.

“Nie rozmawiałem z nim o tym jeszcze, ale wszyscy widzieliśmy mecz. Jay pokazał również kilka dobrych rzeczy, ale w przypadku bramkarza łatwiej jest mówić o tych złych. W zasadzie przyczepić się można do każdej bramki. Równie dobrze można powiedzieć, że wina leży po stronie obrońców, którzy dopuszczali do takich sytuacji. Za wcześnie, aby mówić o tym, czy Remko wróci do bramki. Mamy trzech dobrych bramkarzy, Jay ma za sobą udany okres przygotowawczy, a Remko dopiero wrócił do gry.”

Na słowa uznania ze strony bossa zasłużył jednak Mohammed Kudus, który otrzymał krótki fragment w meczu z PSV i odwdzięczył się piękną bramką, która jeszcze dała nadzieje.

“To jak uderzył tą piłkę było świetne. Tylko potwierdza w jak dobrej formie jest ten chłopak. Jest niebezpieczny, oferuje dużo ruchu z przodu i jest silny z piłką przy nodze. Dobrze to widzieć.”

Schreuder nie uważa jednak, aby spotkanie z PSV pokazało, iż Ajax potrzebuje jeszcze większej liczby wzmocnień niż zakładano wcześniej.

“Sukces z pewnością jest możliwy z tą grupą. Trzeba tylko ciężko pracować, wytrenować pewne zachowania. Często chodzi tylko o takie “drobnostki” jak ustawienie się w stosunku do przeciwnika. Musimy szybko wyciągnąć z tego wnioski i to poprawić.”

Zostaw komentarz