Alfred Schreuder pochwalił swój zespół po wygranej 4:1 z RKC Waalwijk.

Najwięcej pochwał zebrali strzelcy bramek, czyli Brian Brobbey i Steven Berghuis.

“Brian zdobył świetne bramki, ale jestem szczególnie zadowolony z tego, jak wywiązywał się z zadań defensywnych. Daje nam dużo energii. To wciąż młody zawodnik i ma obszary do poprawy, między innymi w kwestiach taktycznych” – powiedział trener Ajaksu.

“W drugiej połowie widziałem znacznie lepszego Brobbeya. Napastnika zaangażowanego i piłkarza, który wybierał odpowiednie momenty do zakładania pressingu. Pracował nad tymi elementami i cieszę się, że już są efekty. Podoba mi się jego współpraca z Klaassenem. Myślę, że obecność w składzie Klaassena jest ważna dla Brobbeya. Davy jest świetnie przygotowany taktycznie i potrafi pomóc kolegom z zespołu. Daje pewną równowagę.”

“Mieliśmy spore problemy w pierwszej połowie i wiem, że to nie był dobry poziom naszej gry. W przerwie dokonałem dwóch zmian, Alvarez nie czuł się dobrze, Blind miał już żółtą kartkę, a wiedzieliśmy, że mogą powtarzać się pojedynki jeden na jeden, co stwarza ryzyko. Po przerwie nasza gra poprawiła się. Nie oddawaliśmy piłki, rywale stwarzali już mniej okazji. Byliśmy też groźniejsi w ataku, Steven Berghuis był doskonały. Był architektem naszej gry, strzelał, asystował, miał kluczowe podania, duża klasa” – zakończył Schreuder.

Zostaw komentarz