Alfred Schreuder nie widzi wielu swoich wad po meczu z Napoli. Zdaniem menadżera Ajax jest po prostu za słaby na rywalizację na tym poziomie.

Amsterdamczycy doznali wczoraj druzgocącej porażki z Napoli i w zasadzie mogą żegnać się z Ligą Mistrzów.

“Jeśli spojrzeć na Napoli i Liverpool, widać było, że to drużyny za dużego dla nas formatu. Pozostałe dwa mecze z AZ i Go Ahead nie były zbyt duże. Po prostu na ten moment nie jesteśmy wystarczająco dobrzy jako drużyna. Mamy wielu dobrych graczy, ale nie dobrą drużynę. Mógłbym mówić o tym, kto został sprzedany, ale nie o to teraz chodzi.”

“Zaczęliśmy ten mecz dobrze, ale od razu widać było, że oni są bardzo groźni. Jedyną rzeczą, którą powiedziałem przed meczem to właśnie to, że musimy być odważni z piłką przy nodze. Jeśli masz z tym problemy, prosisz się o kłopoty z takim rywalem jak Napoli. Musimy patrzeć realistycznie, szanse na awans są coraz mniejsze. Musimy wygrać tam za tydzień, ale do tego będziemy potrzebować zupełnie innego podejścia, bo to było niegodne AJaksu. Nie możemy tego akceptować.”

Mimo tego, że Ajax grał w tym meczu fatalnie, Schreuder praktycznie nie decydował się na żadne zmiany.

“Jeśli uznałbym to za konieczne, zrobiłbym to. To zależy ode mnie. Chciałem też dać szanse chłopakom na rehabilitację w drugiej połowie.”

“Tadić nie był jedyną postacią wymagającą zmiany, bo było takich kilka. Jeśli jest jednak 1:4 czy 1:5, co w zasadzie możesz zmienić? To moja decyzja i odpowiedzialność.”

Fani na Arenie Johana Cruyffa jasno pokazali, że mają dość takiego Ajaksu, ale zdaniem Schreudera potrzeba teraz spokoju.

“Rozumiem emocje, bo to zupełnie normalnie. Nie uciekam od tego. Musimy teraz przeanalizować to i przedyskutować razem. Musimy wewnętrznie pozostać spokojni.”

11 Comments

 • Posted 7 października, 2022 03:07 0Likes
  by ekselo1989

  Jeden apel do trollujących jemiołów. Przestańcie yebać z tymi swoimi wysrywami bez żadnej logiki. Jeżeli wam odpowiadają takie wyniki i bazgracie ołówkiem, że ktoś nie ma racji, bo jest lekki kryzys. OK. Jednak kibic ma święte prawo mieć jakieś wymagania, bo chyba każdemu na tym klubie zależy. Jeżeli ktoś leje na sedes bez podniesionej klapy i jest mu z tym dobrze, to ok. Tylko nie miej pretensji, że ktoś na to zwróci uwagę. Patrzmy realnie i chwalmy kiedy jest dobrze, a krytykujmy kiedy jest źle. Na tym polega sport z perspektywy naszej kanapy. Aktualnie jest daleko od chwalenia czegokolwiek. Mamy klub z wielką historią i niszową grupą fanów. Szanujmy to i szanujmy siebie.

 • Posted 6 października, 2022 20:14 0Likes
  by ekselo1989

  Moim skromnym zdaniem Alfred ma po prostu zbyt wielki warsztat na trenowanie takiej hałastry czereśniaków i urwipołków. Słabi są jak sik komara. Niech poda się do dymisji i idzie trenować Bayern, czy inny Real. Tego mu życzę.

 • Posted 6 października, 2022 18:12 0Likes
  by tomek0906

  A tam od dekady, od dwóch przynajmniej. Przecież przyznaje ci rację, do tej błyskotliwej analizy, że nie ma tu nikogo wartego powyżej 30 milionów, nawet podałem przykłady nieudaczników za których grosza nikt nie da.

 • Posted 5 października, 2022 13:08 0Likes
  by Kilof

  “Jesteśmy za słabi na Liverpool czy Napoli” – co kurwa?!?!?! Po takich słowach powinien zostać wypierdolony dyscyplinarnie z klubu. Przecież to on odpowiada za tą słabość! Drugi de Boer

  • Posted 5 października, 2022 16:20 0Likes
   by CezAreKane

   Coś ty się tak zbulwersował? W końcu powiedział prawdę. A prawda jest taka, że to najsłabszy Ajax od lat. I z całym szacunkiem ale my nie mamy już w składzie piłkarzy za których w przyszłym okienku weźmiemy choć 30 baniek więc ci co pamiętają wiedzą jaka będzie gadka zarządu

   • Posted 5 października, 2022 18:09 0Likes
    by Cpr

    Oj tu bym się nie zgodził.

    • Posted 6 października, 2022 18:00 0Likes
     by CezAreKane

     I to już? Nic więcej do dodania…….ach to ty jesteś tym gościem co twierdzi że to najlepszy Ajax od dekady (: No to nie, już nic nie dodawaj

     • Posted 6 października, 2022 20:16 0Likes
      by Cpr

      Wiesz za ile wyceniany był Timber i chociażby Alvarez? Ile oferowały za niego inne kluby? A skąd wiesz jakim jestem gościem? Nie wkładaj mi rzeczy, których nie powiedziałem i nie napisałem. Zupełnie niepotrzebny atak. Uspokój się trochę. Najsłabszy Ajax od jakich lat XX wieku, czy jakich? W czym ten Ajax jest słabszy od ery De Boera albo Bosza? Pamiętasz, gdzie wtedy graliśmy i z kim przegrywaliśmy? Ten obecny Ajax jest do tamtych czasów nieporównywalny. Przypomnieć Tobie jakie ananasy grały u nas w pierwszej jedenastce?

      • Posted 7 października, 2022 00:39 0Likes
       by ekselo1989

       Ananasy… van der Hoorn, van Bruggen, Sinkgraven, Dijks, Van Rhijn, Serero, Fischer, Cerny, Muric, Sanogo, Hendriks, Younes, Ghazi. Każdy z nich ocierał się złotą piłkę i był puszczony za minimum 30 baniek. Złote czasy kierwa. Wtedy każdy się nas bał. Nie to co dziś.

   • Posted 5 października, 2022 23:19 0Likes
    by tomek0906

    Timber pójdzie podobno za 7 milionów koron do Osasuny, a Alvarez na roczne wypożyczenie do Meksyku wraca, bezpłatne.

 • Posted 5 października, 2022 10:05 0Likes
  by Crayzie

  Słaby to ty jesteś, patałachu.

Zostaw komentarz