Alfred Schreuder był nieco rozczarowany po meczu z Liverpoolem, ale zachowuje trzeźwe myślenie dotyczące tego spotkania.

Przed meczem bardzo wiele mówiło się, iż to właśnie ten moment na pokonanie Liverpoolu, który znajduje się w kryzysie. Boiskowa rzeczywistość bardzo to jednak zweryfikowała.

“Myślę, że nie powinniśmy przywiązywać zbyt dużej wagi to takich słów, a skupiać się na naszej grze. Wiemy, że jeśli potrafimy dobrze utrzymać się przy piłce, grać pod presją, mamy szanse. Nie zapominajmy, że Liverpool to po prostu topowa drużyna.”

“Kiedy grasz przeciwko takiej drużynie, musisz wejść w mecz z odwagą i jajami. Koniec końców wiele zależy od detali. Myślę, że Ajax udowodnił, że potrafi to robić w poprzednich latach. To daje też odpowiednią pewność siebie dla piłkarzy, którzy są na boisku teraz. Miałem nadzieję, że zadziała to również dzisiaj. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie. Powtarzaliśmy sobie wcześniej, że mamy szansę tylko, jeśli będziemy dobrzy z piłką przy nodze. W pierwszej połowie zdecydowanie nie było dobrze. Były zaledwie dwa momenty, w których to nam wyszło i od razu padł z tego gol. Myślę, że była to zupełnie inna intensywność gry od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Gra Liverpoolu opiera się na dużej intensywności, więc trzeba być szybszym i odważniejszym. Nie spisaliśmy się. To miało jednak również związek z rywalem. To topowa drużyna.”

Menadżer Ajaksu wie, że przy odrobinie szczęścia Ajax mógł nawet wygrać ten mecz, ale ilość tworzonych sytuacji była za mała.

“W drugiej połowie po główce Daleya byliśmy blisko. Wykonaliśmy perfekcyjny kontratak. Moglibyśmy mieć takich więcej, gdyby finalne podanie w fazie ataku było lepsze. Pomijając ten rezultat, myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Ostatecznie chcemy grać na wyższym tempie i grać pod taką presją, którą nakłada rywal.”

“Kiedy intensywność jest tak duża, trzeba biegać szybciej i więcej. Mieliśmy do tego przestrzenie, ale nie skorzystaliśmy. Niestety widać też było różnicę w wysokości. Oni mają trzech lub czterech graczy dobijających do 2 metrów.”

Zostaw komentarz