Alfred Schreuder wydaje się być człowiekiem zadowolonym z siebie, po kolejnym spotkaniu bez zwycięstwa i utracie lidera Eredivisie.

W ostatnich 12 spotkaniach ekipa Ajaksu wygrała tylko 4 razy, pokonując takie potęgi jak Volendam, Excelsior, RKC Waalwijk oraz Rangers. W tym czasie Schreuder zdążył przegrać 7 spotkań, a we wszystkich dwunastu meczach Ajax stracił 27 bramek, co już przekracza liczbę z poprzedniego sezonu.

“Wynik zdecydowanie nie jest dobry, ale myślę, że pokazaliśmy coś w sposób, w jaki graliśmy. Stworzyliśmy wiele okazji i oczywiście powinniśmy byli tutaj wygrać wysoko. Piłkarze robią wszystko, co w ich mocy, aby w końcu wpadało i tak się stanie. Musimy się tylko tego trzymać.”

“To nie pierwszy raz, kiedy tracimy gola w ten sposób i zdecydowanie musimy to poprawić. Drugi gol jest dla mnie szczególnym powodem do przejmowania się. Mamy między sobą jasne porozumienie, że prawa strona musi dołączyć, kiedy atakujemy lewą flanką. Musimy szybko to poprawić, bo nie jesteśmy z tego zadowoleni. Ta drużyna się rozwija. W kwestii czysto piłkarkiej z piłką przy nodze, była to ogromna różnica w porównaniu do meczu z PSV, ale defensywnie i taktycznie musimy grać lepiej.”

Mimo skandalicznych wyników i ciągłego bicia negatywnych rekordów, Schreuder nie obawia się zwolnienia z klubu.

“Nie obawiam się o to i to nie zależy ode mnie. To jest część futbolu i nigdy nie wiesz. Nie obawiam się jednak o to, bo nie mogę tego kontrolować. Po prostu pracuję z moją drużyną i musimy się poprawić. Dzisiaj daliśmy naprawdę dobrą odpowiedź, ale oczywiście brak wygranej jest rozczarowujący.”

Zostaw komentarz