Jorge Sánchez został wczoraj zaprezentowany jako nowy gracz Ajaksu Amsterdam. Obrońca w swoim pierwszym wywiadzie zapewnia, że na boisku da z siebie wszystko.

“Zawsze marzyłem, by zagrać w Europie. Czytałem kiedyś książkę o Johanie Cruijffie, to było dla mnie coś szczególnego. Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Byłem wtedy jeszcze dzieckiem, a teraz spełniam swoje marzenie, które staje się rzeczywistością” – powiedział Meksykanin.

“W Meksyku nazywają mnie wojownikiem i ja również postrzegam siebie w ten sposób. Walczę o każdą piłkę. Jeśli otrzymam swoją szansę to po prostu dam z siebie wszystko. Taki jest mój styl, który uwielbiam. Chciałbym taką mentalność przekazywać kolegom z drużyny” – powiedział.

Sánchez przyjaźni się z Edsonem Alvarezem, z którym występował w barwach Club America w sezonie 2018/19. Alvarez przywitał swojego rodaka w Amsterdamie.

“On odgrywa bardzo ważną rolę w moim życiu. Częściowo dzięki niemu jestem w obecnym miejscu. To mój przyjaciel, osoba bardzo ważna dla mnie zarówno na boisku jak i poza nim. Pomógł mi się zmienić na wiele sposobów. Dzięki niemu dostrzegłem negatywne aspekty w mojej grze i życiu, pewne niedociągnięcia, które mogłem poprawić i stać się lepszym piłkarzem i człowiekiem. To prawdziwa przyjaźń, na którą każdy liczy w życiu” – powiedział Sánchez.

2 Comments

Zostaw komentarz