Ajax wygrał pierwszy sparing w trakcie austriackiego obozu treningowego. Joden pokonali Salzburg 3:2.

W każdym tygodniem wyjściowa jedenastka Ajaksu staje się klarowniejsza. Alfred Schreuder ponownie posłał do gry dość mocny skład, choć wciąż nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Z powodu urazów niedostępni są jeszcze Timber i Antony, ale obaj gracze uczestniczą już w treningach.

Amsterdamczycy wyszli na prowadzenie w 27. minucie. Steven Bergwijn świetnie zagrał do Wijndala, który został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Tadić. Rywale szybko jednak wyrównali. Przeciwnika nie upilnował Schuurs. Tuż przed przerwą udało się odzyskać prowadzenie. Ponownie na lewym skrzydle pokazał się Bergwijn. Holender dokładnie dośrodkował, a skuteczny strzał głową oddał Kudus, który eksperymentalnie grał na pozycji napastnika.

Po wznowieniu gry Ajax trafił po raz trzeci, tym razem po niezłej kombinacyjnej akcji z prawej strony boiska. Akcję skutecznie wykończył Kenneth Taylor. Tempo gry znacznie spadło po kilku następnych minutach, obie drużyny dokonały dużo zmian. Zrobiło się też nerwowo pomiędzy zawodnikami. Na dwadzieścia minut przed końcem Salzburg trafił na 2:3. Fatalny błąd popełnił Klaiber, któremu rywal po prostu zabrał piłkę. Wynik nie uległ już zmianie. W sobotę kolejny sprawdzian, a rywalem będzie Eintracht Frankfurt.

Red Bull Salzburg 2:3 Ajax Amsterdam

32. Capaldo, 71. Sesko – 27. Tadić (karny), 40. Kudus, 52. Taylor

AFC AJAX: Gorter; Rensch (63. Regeer), Schuurs (63. Klaiber), Blind (63. Magallán), Wijndal (63. Tagliafico); Álvarez (63. Hlynsson), Taylor (58. Fitz-Jim), Kudus (46. Klaassen); Berghuis (63. Hansen), Tadić (63. Rasmussen), Bergwijn (63. Daramy).

Zostaw komentarz