Ajax nie zakończył jeszcze swojej pracy na rynku transferowym i w dalszym ciągu możemy spodziewać się ruchów w Amsterdamie.

Telegraaf informuje, iż w Amsterdamie chcieliby się “pozbyć” kilku piłkarzy, w miejsce których selekcję mogą zasilić nowi. Amsterdamczycy przynajmniej tymczasowo chcieliby się pożegnać z Lisandro Magallanem, Seanem Klaiberem i Mohammedem Daramy. Duńczyk nie ma większych szans na grę pod wodzą Schreudera i zaledwie rok po transferze wartym 13 milionów może opuścić klub na zasadzie wypożyczenia.

W dalszym ciągu niepewna pozostaje przyszłość Perra Schuursa, którym interesują się kluby z Włoch. Młody Holender również nie może liczyć na regularną grę w Ajaksie i być może będzie chciał poszukać szczęścia gdzie indziej.

Ajax myśli jeszcze o trzech wzmocnieniach obecnej selekcji. Do klubu miałby trafić środkowy pomocnik, ale akurat ten ruch nie jest żadnym priorytetem. Przyjście dodatkowego pomocnika byłoby dużym luksusem dla Schreudera, ale już teraz istnieje przekonanie, że obecna linia pomocy jest dostatecznie silna.

Amsterdamczycy chcą jednak koniecznie pozyskać drugiego napastnika,  który będzie stanowił alternatywę dla Briana Brobbeya. W klubie mają na myśli typ Luuka de Jonga, czyli doświadczonego gracza o konkretnej specyfice, który z ławki będzie mógł wnieść to, czego klub będzie potrzebował.

Koniecznym transferem wydaje się być również prawy obrońca, bowiem Deyvne Rensch ma za sobą delikatnie mówiąc słaby okres przygotowawczy. Ajaksowi został zaoferowany Santiago Arias…były gracz PSV i Ajax uważa tą opcję za “interesującą”. Piłkarz ma jednak spore wymagania finansowe, których klub może nie chcieć pokryć, a ponadto istnieją obawy, co do jego zdrowia i formy, po kilku kontuzjach w poprzednim sezonie.

1 Comment

Zostaw komentarz