Ważą się losy występu Mohammeda Kudusa i Devyne Renscha w arcyważnym spotkaniu z PSV, które odbędzie się w niedzielę. Dodatkowo w meczu, z powodu otrzymania żółtej kartki (nasz kolekcjoner zgromadził już dziesięć) nie będzie mógł zagrać Edson Alvarez.

Niedzielny pojedynek pomiędzy PSV a Ajaxem jest niezwykle ważny z punktu widzenia upragnionego drugiego miejsca. Obie drużyny mogą niemal na pewno zapomnieć o mistrzostwie, ale ponieważ drugie miejsce daje bilet do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, jest jeszcze o co walczyć.

W przypadku Alvareza najprostszym rozwiązaniem wydaje się być Bassey. Jest on słabszy w grze głową, ale na pewno jest szybszy od Alvareza. Druga opcją wydaje się być przesunięcie Hato do centrum obrony, obok Timbera. Pomysł może być szalony, ze względu na małe doświadczenie Hato, ale grał on już na tej pozycji, w drużynach młodzieżowych. Teoretycznie na środku obrony może grać Grillitsch, który grał na tej pozycji w swoim poprzednim klubie. Bardziej szalonym pomysłem wydaje się być przeniesienie kogoś z Jong Ajax i na ten pomysł trener się raczej nie zdecyduje. Lepiej chyba drżeć o każde zagranie Basseya niż wprowadzić zupełnie nowego zawodnika.

Jeżeli chodzi o Kudusa i Renscha sam Heitinga powiedział, że, cytujemy: „Nadzieja jest, ale to, czy im się uda, zależy od nadchodzących dni. Devyne zaliczył jedną część treningową. Mohammed jeszcze nie trenował.” Na dzisijszych zdjęciach z treningu Ajaxu nie było Kudus i Renscha.

Renscha zastąpić będzie łatwiej niż Kudusa i Alvareza (chociaż cały czas uważamy, że obrońcą jest słabym). Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń. Nasza obrona nawet w normalnym składzie wygląda jak ochroniarze z supermarketu, niby są i pilnują, ale w biegu za złodziejem wyglądają jak leniwiec szykujący się do zejścia z drzewa.

 

Zostaw komentarz