W czwartek o godzinie 21:00 Ajax zmierzy się na wyjeździe z Brighton w ramach trzeciej kolejki Ligi Europy. W związku z tym, że w Amsterdamie panuje obecnie bliżej nieokreślony stan rozwalenia zespołowego nie spodziewamy się po tym meczu zbyt wiele.

Zespół poprowadzi tymczasowy trener Hedwiges Maduro. Rano De Telegraf podawało, że między Maduro oraz Berghuis skonfliktowani byli ze Steijnem i chociaż Maduro na konferencji dementował te plotki, to coś musiało być na rzeczy. Co ciekawe Steijn nie odszedł ze względu na słabe wyniki (miał zostać w klubie do końca listopada). Podobno zażądał odsunięcia od drużyny Maduro i Berghuisa na co zarząd się nie zgodził. Odsunęli, ale na szczęście tego właściwego człowieka.

W składzie na mecz z Brighton zabrakło Mikautadze (choroba), Gortera oraz Renscha, którzy są kontuzjowani. Dlatego na mecz wylecieli:

Bramkarze: Pasveer, Ramaj, Setford

Obrońcy: Gaaei, Hato, Salah-Eddine, Medić, Sosa, Ávila, Šutalo, Gooijer

Pomocnicy: Taylor, vd Boomen, Vos, Tahirović, Hlynsson, Berghuis

Napastnicy: Brobbey, Akpom, Forbs, Bergwijn, Godts

Na konferencji prasowej Thirovic i Maduro odpowiadali na pytania dziennikarzy, oto co powiedzieli.

Trochę nieoczekiwanie tu jesteś?

Tak, totalnie się tego nie spodziewałem

Czy to już jasne, że będziesz prowadził Ajax tylko w dwóch meczach?

Trochę niejasne, ale Ajax pracuje nad powołaniem trenera. Poza tym nie mogę być głównym trenerem, nie mam licencji trenerskiej… Mam jeszcze rok do wyrobienia licencji.

Wiele zostało powiedziane/napisane. Steijn chciał kontynuować pracę z zespołem bez Ciebie i Berghuisa. Czy to prawda?

Nie. Chodziło o incydent z psychologiem, powiedziałem Maurice, że nie popieram jej komentarzy dotyczących zespołu. Steijn miał z tym trudności. Poza tym dzisiejsza historia nie jest prawdziwa.

Czy zmienisz coś w zespole?

Myślę, że jutro położymy nacisk na pewne zmiany (taktyczne), zarówno w obronie, jak i ataku.

Co wiesz o Brighton, jakie są ich mocne strony?

Ich gra, która oparta jest na posiadaniu piłki jest niesamowita. Zmuszanie przeciwników do zmiany swojego stylu grania. Świetnie grają na środku boiska i szukają miejsca, żeby stworzyć zagrożenie na boisku.

Czy to prawda, że ​​w sztabie technicznym panowały napięcia?

Zupełnie nie. Nawet w poniedziałek atmosfera była luźna. Poza tym, że byłem rozczarowany tym, jak układa się sytuacja z Ajaxem, nie czułem żadnego napięcia. Dlatego powiedziałem, że dzisiejsza historia była dla mnie dziwna.

Jak chcesz odzyskać pewność siebie w zespole?

Zmieniając kilka rzeczy w dynamice grupy, sesjach treningowych, komunikacji. Można zaoferować graczom inne wrażenia i klimat. Mam duże zaufanie do tych zawodników.

Czy Berghuis wybiegnie jutro w pierwszym składzie?

Tak.

Co myślisz o obecnej sytuacji?

Wszyscy wiemy, że sprawy z Ajaxem nie układają się dobrze. Ale nie zapominajmy, że w tle trwają działania naprawcze. Skupiam się na Ajaxie i wszyscy w Ajaxie powinni myśleć o tym, co jest najlepsze dla Ajaxu. To także najlepsze rozwiązanie dla holenderskiego futbolu.

Czego oczekujesz jutro od fanów i kibiców Ajaxu?

Mówiłem już to wcześniej. Ajax jest numerem jeden, wspierajcie Ajax i starajcie się zapomnieć o negatywnych rzeczach. Zespół przeżywa trudne chwile i naprawdę potrzebujemy ich wsparcia kibiców. Ajax jest teraz najważniejszy.

Tahirovic o zmianie trenera:

Zmiana była naprawdę konieczna. Nie wygraliśmy w 7/8 meczach. Na wczorajszym treningu było więcej pozytywnego nastawienia w grupie. Mieliśmy więcej energii, było więcej śmiechu i w ogóle. Myślę więc, że iskra, która wybuchła szef dał nam było naprawdę potrzebne”.

To tyle z konferencji. Piłkarze Ajaxu trenowali dzisiaj na stadionie naszego najbliższego przeciwnika.

Czego spodziewać się po jutrzejszym meczu? No właśnie nie wiadomo, ale jak zawsze i tak jak chciał Maduro usiądziemy wieczorem o godzinie 21:00 i będziemy wspierać naszą drużynę. Bo prawdziwego kibic jest z klubem na dobre i złe.

Zostaw komentarz