Po doniesieniach mediów Ajax potwierdza, że ​​prowadzone są rozmowy z Leo van Wijkiem i Michaelem van Praagiem na temat możliwego stanowiska w Radzie Nadzorczej AFC Ajax. Ponieważ sprawa jest rozowjowa, nie możemy podać żadnych dalszych informacji.

Takie oficjalne stanowisko zobaczyliśmy na stronie ajax.nl.

Michael van Praag w wywiadzie dla NOS zapowiedział, że po nominacji spotka się z Radą Nadzorczą Ajaxu.

„To pojawiło się niespodziewanie” – zaczyna Van Praag. „Dziś rano zadzwoniono do mnie z pytaniem, czy chciałbym o tym porozmawiać. Nie musiałem długo o tym myśleć, bo Ajax to mój klub. Widzę też, że wszystko idzie pełną parą. Więc powiedziałem, że chcę porozmawiać. Oprócz 76-letniego Van Praaga do Rady Nadzorczej dołączono także Leo van Wijka. „Leo to czołowy zawodnik Ajaxu, którego znam od lat. Jest byłym dyrektorem KLM. On też do nas dołączy, więc we dwójkę wzmocnimy zespół członków Rady Nadzorczej.

Van Praag i Van Wijk nadal oczekują na nominację przez Radę Nadzorczą. „Nadal czekamy na jednego członka Rady Nadzorczej, który w chwili naszej rozmowy jest jeszcze w samolocie. Musi także udzielić w tej kwestii swojego poparcia. To powinno następnie doprowadzić do nominacji na członkostwo w radzie. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbędzie się 17 listopada”.

 

2 Comments

Zostaw komentarz