Andrzej Rudy urodzony 15.10.1965 w Ścinawie. Do stolicy Holandii sprowadził go znany, duński szkoleniowiec – Morten Olsen. Po udanym sezonie 1996/97 w belgijskim Lierse SK nadeszła oferta z Amsterdamu. Ówczesny 32-latek nie zastanawiał się długo i podpisał dwuletni kontrakt z zespołem, z Amsterdam Arena.Kosztował on Ajax 990.000 tysięcy funtów Brytyjskich czyli jakieś 1.125.000 Euro Zwolennikiem transferu Polaka był Morten Olsen. Duńczyk należał do pokolenia trenerów, którzy rozpoczynali skład od zawodników ofensywnych. To właśnie za kadencji byłego reprezentanta Danii, „Joden” grali naprawdę piękny dla oka futbol. Pierwszy rok w Holandii był dla Rudego bardzo udany. Ajax zdobył tytuł Mistrza Holandii,dodatkowo wygrał w Pucharze Kraju. Jedyne z czego Polak mógł być niezadowolony to występy w Pucharze UEFA. Holendrzy pewnie pokonali: Maribor Branik, Udinese Calcio i VfL Bochum,ale w ćwierćfinale musieli uznać wyższość zespołu Spartaka Moskwa.
Urodzony nie daleko Wrocławia pomocnik był głównie rezerwowym, ale trener Olsen wiedział, że może stawiać na Polaka, na dowolnej pozycji. W drugim i ostatnim sezonie w Amsterdamie, Rudemu przeszkadzały kontuzje. Grywał mało i kwestią czasu wydawało się jego odejście z zespołu wielokrotnego Mistrza Holandii. Jednak ten rok miał „miły akcent”, bowiem Andrzej Rudy zdobył bramkę w Lidze Mistrzów! Rywalem„Joden” było wtedy portugalskie FC Porto. Ajax w rozgrywkach europejskich furory nie zrobił, bowiem nie opuścił nawet fazy grupowej. Po dwóch latach spędzonych w Amsterdamie wrócił do belgijskiego Lierse SK, gdzie spędził zaledwie rok. Później przeniósł się ponownie do Niemiec, gdzie grał amatorsko. Od kwietnia 2010r.do Maja 2011r. był trenerem klubu Sportfreunde Siegen.

Dzięki użytkownikowi Sylvek84

Daria Antończyk (urodzona 16 grudnia 1983 roku w Jastrzębiu-Zdroju) podpisała kontrakt z Ajaksem w sierpniu 2013 roku. Polska bramkarka wcześniej występowała w zespole RTP Unia Racibórz. W Amsterdamie natomiast dołączyła do drużyny, który powstała w 2012 roku. Polka w Ajaksie spędziła jeden sezon, w którym nie udało jej się przebić na stałe do podstawowej jedenastki. W sumie Antończyk zaliczyła cztery występy, w tym trzykrotnie od pierwszej minuty. Od lata 2014 roku bramkarka reprezentuje barwy AZS PWSZ Wałbrzych.

Arkadiusz Milik – urodzony 28 lutego 1994 roku w Tychach. W maju 2014 roku Ajax Amsterdam oficjalnie potwierdził wypożyczenie Polaka z Bayeru Leverkusen. Był to zaskakujący transfer, lecz ze strony Holendrów nie był obarczony większym ryzykiem. Przy okazji Ajax zapewnił sobie opcję pierwokupu. W swoim pierwszym sezonie Polak zaprezentował się z dobrej strony i stał się pierwszym napastnikiem, pokonując w rywalizacji Kolbeinna Sigthorssona. Milik zdobył 11 bramek w Eredivisie, 3 w Lidze Europy, jednego gola dołożył w Lidze Mistrzów oraz 8 w KNVB Beker, zostając przy okazji królem strzelców tych rozgrywek. W lipcu 2015 roku Ajax wykupił Milika za 2,8 miliona euro. Drugi sezon w barwach Ajaksu polski napastnik także może uznać za udany. Milik stał się jednym z najlepszych strzelców w Eredivisie, kończąc kampanię w sumie z 21 trafieniami i 8 asystami. Takie statystyki natychmiast przyciągnęły zainteresowanie ze strony większych klubów. Latem 2016 roku spekulacje narastały, zwłaszcza po Mistrzostwach Europy. Ajax chciał zatrzymać Milika, jednak otrzymał bardzo dobrą ofertę. Ostatecznie Milik odszedł do SSC Napoli za 32 miliony euro.

Mateusz Górski (urodzony 5 lutego 2000 roku w Dusznikach-Zdroju) podpisał umowę z Ajaksem w styczniu 2017 roku. Młody Polak związał się wówczas z klubem z Amsterdamu do połowy 2019 roku. Bramkarz cześniej występował w zespole FC Wrocław Academy. Górski przygodę w Ajaksie zaczynał od sekcji juniorskich, ale nie zdołał przebić się do pierwszego składu zarówno drużyn U17 jak i U19. W lipcu 2019 roku po wygaśnięciu umowy odszedł z klubu i zdecydował się wrócić do Polski. Swoją karierę kontynuuje w Puszczy Niepołomice.