#
5
Nazwa
Sean Klaiber
Narodowość
nedHolandia
Pozycja
Obrońca
Obecna drużyna
AFC Ajax
Urodziny
31 lipca, 1994
Wiek
29

Sean Klaiber – urodzony 31 lipca 1994 roku w Nieuwegein. Piłkarz Surinamskiego pochodzenia, od 2021 roku reprezentant tego kraju. Piłkarz Ajaksu od 2020 roku.

Klaiber grywał jako młody chłopak w akademiach VVIJ, Ajax, JSV Nieuwegein i SV Geinoord, ale w 2007 roku trafił do Utrechtu, gdzie sześć lat później zaliczył swój debiut w pierwszej drużynie.

Kilka miesięcy później Klaiber po raz pierwszy zagrał również w Eredivisie, kiedy 23 lutego 2014 roku Utrecht pokonał 1:0 FC Groningen. W drugiej połowie sezonu 14-15 trafił na wypożyczenie do FC Dordrecht, gdzie zaliczył 12 występów i zdobył 2 gole.

Po powrocie do Utrechtu stał się już jedną z kluczowych postaci tego klubu. Łącznie dla klubu rozegrał 122 spotkania, w których zdobył 8 bramek.

W 2020 roku Sean trafił do Amsterdamu, co nie spotkało się z dobrym przyjęciem. Jako piłkarz Utrechtu zawodnik nieraz wypowiadał się o Ajaksie w mało pochlebnych słowach. Fanom Ajaksu nie podobało się ściągnięcie gracza nie tylko z powodu jego wypowiedzi, ale także piłkarskiej jakości. Erikowi ten Hagowi po raz kolejny zarzucono ściąganie do klubu “przyjaciół” z Utrechtu. Wcześniej Ajax na życzenie Ten Haga ściągnął już Zakarię Labyada, który skończył na ławce rezerwowych.

Klaiber swój debiut w Amsterdamie zaliczył 18 października, jako rezerwowy w meczu z Heerenveen. Tydzień później Klaiber wybiegł w pierwszym składzie, a Ajax rozbił 13:0 VVV Venlo. Wraz z biegiem sezonu Sean grał coraz mniej. Mimo kontuzji Mazraouiego, Ten Hag stawiał na młodego Renscha oraz Jurriena Timbera. Łącznie Klaiber zagrał dla Ajaksu w 24 meczach, w których zdobył 1 gola i zaliczył 3 asysty. Większość spotkań defensor grał jako rezerwowy, ale nie narzekał i robił swoje. Mimo przeszłości piłkarza Klaiber dał się poznać jako sympatyczny człowiek i solidny rezerwowy.