#
3
Nazwa
Perr Schuurs
Narodowość
nedHolandia
Pozycja
Obrońca
Obecna drużyna
AFC Ajax
Urodziny
26 listopada, 1999
Wiek
24

Perr Schuurs – urodzony 26 listopada 1999 roku w Nieuwstadt. Młodzieżowy reprezentant Holandii, były kapitan Fortuny Sittard, a od 2018 piłkarz Ajaksu Amsterdam.

Schuurs stawiał swoje pierwsze kroki w akademiach Fortuny i to w tej drużynie zaliczył swój profesjonalny debiut 14 października 2016 roku. W tym sezonie Perr stał się ważną postacią drużyny, która dobrze prezentowała się na poziomie Eerste Divisie. W lecie 2017 roku Sunday Oliseh postanowił, iż Schuurs mimo młodego wieku zostanie kapitanem drużyny.

7 grudnia 2017 roku ogłoszono porozumienie z Ajaksem, na mocy którego defensor za nieco ponad 2 miliony miał przenieść się do stolicy. Perr skończył sezon 17/18 w barwach Fortuny, z którą wywalczył awans do Eredivisie, co było doskonałym pożegnaniem się z klubem, który pozwolił mu wypłynąć na głębokie wody. Dla klubu z Sittard rozegrał ponad 50 meczów, strzelając 8 bramek.

8 maja 2018 roku Schuurs poleciał z drużyną do Dubaju, gdzie Ajax udał się na krótki obóz po sezonie. Trzy dni później Holender zaliczył swój nieoficjalny debiut dla Ajaksu w meczu z Al-Ahly.

W kolejnym sezonie Perr grał głównie dla Jong Ajax, co było dla niego małym rozczarowaniem. Piłkarz mocno deklarował chęć odniesienia sukcesu w Amsterdamie, ale jego proces rozwoju był dość powolny. 26 września 2018 roku zaliczył swój debiut dla pierwszej drużyny, kiedy Ajax mierzył się z KNVB Beker z HVV Te Werve. Debiut w Eredivisie miał miejsce 7 października, kiedy Schuurs wszedł na murawę z ławki w meczu z AZ. To był jednak jedyny mecz defensora na najwyższym szczeblu ligowym.

Na początku sezonu 19/20 Perr głośno mówił już, że chce być następcą Matthijsa de Liga, ale tak się nie stało. Erik ten Hag wolał doświadczonego Joela Veltmana, który doskonale prezentował się po kontuzji. Schuurs grywał stosunkowo regularnie, ale trudno było mówić, jakoby był bardzo ważną postacią drużyny Erika ten Haga.

W okresie przygotowawczym do sezonu 20/21 stało się już jednak jasne, że to moment w którym Perr musi wejść na swój najwyższy poziom. Obrońca otrzymał miejsce w pierwszej drużynie i stał się ważną postacią w defensywie Joden. Sezon i gra o stawkę niestety raz jeszcze zweryfikowały młodego Holendra. Schuurs popełniał różne błędy, a czarę goryczy przelewała jego naprawdę fatalna gra w Lidze Mistrzów. To między innymi słaba postawa defensora sprawiła, że Ajax znowu nie zdołał wyjść z grupy. W dalszej części sezonu Ten Hag zaczął odważniej stawiać na Jurriena Timbera, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ale dla Schuursa oznaczało kolejny już powrót na ławkę rezerwowych.