#
11
Nazwa
Antony dos Santos
Narodowość
braBrazylia
Pozycja
Napastnik
Obecna drużyna
AFC Ajax
Urodziny
24 lutego, 2000
Wiek
24

Antony Matheus dos Santos – urodzony 24 lutego 2000 roku w Osaco w Brazylii. Brazylijski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego.

Antony urodził się w Osaco, ale swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Sao Paulo, gdzie już w 2018 roku wygrał z tym klubem turniej J League Challenge w Japonii, zostając najlepszym graczem turnieju.

26 września Antony został przeniesiony do pierwszej drużyny Sao Paulo i podpisał kontrakt do 2023 roku. 15 listopada zaliczył oficjalny debiut, kiedy pojawił się na murawie w zremisowanym 1:1 meczu z Gremio.

Łacznie dla pierwszej drużyny Sao Paulo zagrał w 42 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek.

23 lutego pozyskanie zawodnika ogłosił oficjalnie Ajax. Po długich negocjacjach Joden doszli do porozumienia z Sao Paulo i Antony za kwotę 13 milionów funtów przeniósł się do Amsterdamu. Umowa oficjalnie wchodziła w życie w lipcu, ale z powodu pandemii przybycie piłkarza do klubu nieco się opóźniło.

13 września Antony zadebiutował oficjalnie jako zawodnik Ajaksu i pomógł drużynie w wygraniu meczu pierwszej kolejki ze Spartą, zdobywając jedynego gola w meczu. Pierwszy sezon młodego Brazylijczyka w Amsterdamie okazał się bardzo udany. Joden wygrali przecież KNVB Beker i mistrzostwo Holandii. Przez większość sezonu skrzydłowy był pierwszym wyborem Erika ten Haga na prawej stronie. W połowie kampanii piłkarz zanotował spadek formy i przez kilkanaście spotkań nie potrafił wpisać się na listę strzelców. Pod koniec sezonu Antony odzyskał jednak swój blask i ponownie czarował fanów Joden. Łącznie w swoim pierwszym sezonie Antony zaliczył dla Ajaksu 46 oficjalnych spotkań, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 10 asyst.