Wszystko wskazuje na to, że Antony otrzyma swój wymarzony transfer.

Media angielskie i holenderskie na czele z najpoważniejszymi źródłami takimi jak The Athletic i De Telegraaf zgodnie informują – Antony zostanie wkrótce nowym graczem Manchesteru United. Ajax w końcu zgodził się negocjować i nastąpił przełom. Kluby omawiają jeszcze ostatnie szczegóły, ale osiągnęły już wstępne porozumienie co do kwoty transferu, która wraz z bonusami ma wynieść rekordowe 100 milionów euro.

Kluby muszą jeszcze ustalić różne szczegóły, takie jak konstrukcja umowy oraz terminy i forma płatności. Manchester United jest jednak przekonany, że wszystko uda się sfinalizować w najbliższych dniach. Antony ma pojawić się w Anglii dziś lub jutro.

De Telegraaf dodaje, że decyzję o sprzedaży Brazylijczyka podjęła Rada Nadzorcza oraz dyrektor finansowy, Susan Lenderink. Dla Hamstry, Huntelaara czy Schreudera transfer nie podlegał negocjacjom, jednak sam klub uznał, że nie można odrzucić tak ogromnej kwoty.

14 Comments

 • Posted 28 sierpnia, 2022 23:32 0Likes
  by Przemek

  Dokładnie masz rację, czemu szrotu ściągniętego z Utrechtu nie wziął ze sobą.

 • Posted 28 sierpnia, 2022 22:19 0Likes
  by Cryboy

  Niech już kończą tą dramę. Dawać te 100 baniek i niech sobie młody odfruwa. Szczęśliwej drogi , już czas. A ode mnie dodatkowo specjalna muzyczna dedykacja:
  https://www.youtube.com/watch?v=Qy9_lfjQopU

 • Posted 28 sierpnia, 2022 14:58 0Likes
  by mhekwei

  Ten Hag gdyby mógł to chyba i wodę w kranie by sobie kazał podłączyć z byłego klubu.

  • Posted 28 sierpnia, 2022 15:32 0Likes
   by ekselo1989

   Skoro w nowym klubie nie ma dyrektora sportowego, który mu ogarnie zawodników na potrzebne pozycje, to sam bierze kogo zna. Dla mnie normalna rzecz.

   • Posted 28 sierpnia, 2022 16:16 0Likes
    by mhekwei

    Szkoda w takim razie, że nie wziął Labyada, Kleibera czy kogo on tam jeszcze pamięta z Utrechtu. Teraz przed sezonem chciał jeszcze Timbera i Brobbeya. Jak dla mnie to przegięcie.

    • Posted 28 sierpnia, 2022 17:34 0Likes
     by ekselo1989

     Nie chcę go bronić, ale oczekiwał innych rzeczy, a dostał inne. W Ajaksie miał wszystko dopięte w porozumieniu z dyrektorem sportowym, tu mu obiecali inne rzeczy, a dostał inne. Całkowicie rozumiem, że ściąga swoich ludzi. Grunt, że w Ajaksie jest już nowy szkoleniowiec i nie musimy się już męczyć z tym łysym beztalenciem.

     • Posted 28 sierpnia, 2022 18:48 0Likes
      by mhekwei

      Spoko, są dwa zdania, jest dialog. Mnie poraża jego przywiązanie do konkretnych zawodników, pomimo kalibru klubu, ligi czy samego zawodnika – czasem bardzo niskiego jak na środkowego obrońcę w EPL.
      Rozumiem, że każdy trener ma jakichś swoich ulubionych, sprawdzonych, niezawodnych itp. Tylko że on nawet nie zwojował tak wiele z tym ostatnim Ajaxem jaki prowadził, a i tak pół składu by ciągnął do EPL. Podobnie jak niegdyś Labyada z Utrechtu nam przeforsował.

      Antonego może przygnieść sama koszulka za 100 mln, ale to nie nasz problem.

      • Posted 28 sierpnia, 2022 19:17 0Likes
       by ekselo1989

       Czy z Ajaksem Ten Hag wiele nie zwojował? To bym polemizował. Chyba, że był trener, który w ostatnich 20 latach zdobył więcej trofeów i więcej zdziałał na arenie międzynarodowej. Ja sobie takiego nie przypominam. Czy Martinez się kompletnie nie nadaje do takiej mizerii, jaką ma United? Też bym polemizował, chyba że Magłaja jest dużo lepszy. Wątpie na ten moment.

       • Posted 28 sierpnia, 2022 21:57 0Likes
        by mhekwei

        Dlatego napisałem o tym “ostatnim Ajaxie” – z Antonym i Martinezem, a nie De Jongiem, De Ligtem, Ziyechem i półfinałem LM. Mistrzostwa Holandii po kolei łapał, ale jak to się ma do EPL to chyba lepiej nie myśleć. Europa? 18/19 super, ale poza tym co najwyżej nieźle.
        A co do gołych trofeów, to taki Frank de Boer też ich zdobył masę.
        Zobaczymy po sezonie co i jak. Ja obstawiam, że nabytki Eryka stracą na wartości co najmniej 50%.

       • Posted 29 sierpnia, 2022 10:28 0Likes
        by ekselo1989

        Co do masy gołych trofeów de Boera, to właśnie dlatego napisałem wyżej o trofeach i grze na arenie międzynarodowej. Za de Boera Ajax nigdy nie grał na wiosnę w pucharach, bo już na jesieni było po zawodach. Fakt, de Boer miał jednego majstra więcej, ale pracował dłużej od ETH i nie skasowali mu jednego sezonu z powodu Covidu.

 • Posted 28 sierpnia, 2022 14:50 0Likes
  by Kilof

  Będzie kasa na Kluiverta i El Ghaziego czy już mają sensownego zastępcę?

Zostaw komentarz