Mohamed Daramy to piłkarz, którego Ajax kupił za 12 mln euro z FC Kopenhagi. Początkowo wydawało się, że będzie to świetnie wzmocnienie, ale też gwiazda Ajaxu na przyszłe lata. Na to było chyba jednak trochę za wcześnie.

Daramy obecnie jest wypożyczony do klubu, z którego Ajax go kupił, czyli Kopenhagi. I zaczyna tam wykręcać dobre liczby i chociaż liga duńska nie jest wiodąca w Europie, to warto docenić umiejętności Daramyego.

Dosłownie dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że Mohamed Daramy stworzył najwięcej okazji z otwartej gry (36), próbował najwięcej dryblingów (121) i zanotował najwięcej kontaktów w polu karnym przeciwnika (140) w Superlidze w tym sezonie. Zawodnik zagrał 18 meczów, w których strzelił 6. bramek i zanotował 4 asysty. Daramy regularnie gra też w silnej reprezentacji Danii. W jednym z ostatnich meczów eliminacyjnych zaliczył nawet asystę przy bramce Hojlunda.

Pytanie, czy byłby wzmocnieniem naszej pomocy. Zawodnik grał u nas na lewym skrzydle i był taki czas, że zachwycaliśmy się jego grą. Sam Daramy zapytany o swoją przyszłość, powiedział, że początki w Ajaxie były trudne i nie był jeszcze poukładanym zawodnikiem.  Jak twierdzi sam zainteresowany teraz jest już o wiele lepiej i jest przygotowany na udowodnienie swojej przydatności w zespole Ajaxu.

Wydaje się, że przy braku dynamizmu gry w Ajaxie, przydałby się nam kolejny Mohamed. Być może wtedy nasza gra wyglądała by o wiele lepiej. Będziemy oczywiście monitorowali sytuację sympatycznego Daramego i czekamy na jego powrót.

Zostaw komentarz