Ajax Amsterdam oficjalnie ogłosił, że Edwin van der Sar pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego klubu do połowy 2025 roku!

Rada Nadzorcza podjęła decyzję o przedłużeniu umowy Holendra. Podlega to odpowiednim procedurom – dyrektor generalny zostanie powołany na nową kadencję podczas listopadowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Nowa kadencja potrwa do 30 czerwca 2025 roku.

Van der Sar urodził się 29 października 1970 roku w Voorhout. Były golkiper jest częścią zespołu zarządzającego Ajaksem od listopada 2012 roku. Zaczynał jako dyrektor do spraw marketingu, natomiast cztery lata później został mianowany dyrektorem generalnym.

“W ciągu ostatnich 10 lat doświadczyłem w Ajaksie bardzo wielu rzeczy. W tym czasie rozwinęliśmy się jako klub na wielu płaszczyznach. Międzynarodowa reputacja znacząco wzrosła dzięki występom naszej drużyny. Stoi za tym fantastyczna organizacja. Naszym celem jest bycie strukturalną częścią międzynarodowego topu. Od 2024 roku zmieni się wygląd i system europejskich rozgrywek, w których chcemy regularnie uczestniczyć. Chcemy grać w Lidze Mistrzów. Nasza podróż nie dobiegła jeszcze końca. Codziennie pracuję z ludźmi z podobnym entuzjastycznym nastawieniem, wszyscy chcemy podnosić poprzeczkę. Nie tylko jeśli chodzi o pierwszy zespół, również w biurze, akademii i drużynie kobiet. Stadion jest zawsze pełny, a wzrost sprzedaży koszulek Ajaksu w kraju i zagranicą jest bezprecedensowy. Czujemy ogromne wsparcie naszych kibiców. To wystarczająco dużo powodów, by w nadchodzących latach wciąż dawać z siebie wszystko dla klubu” – powiedział Van der Sar.

1 Comment

Zostaw komentarz