Ajax Amsterdam w oficjalnym komunikacie poinformował o transferze Lisandro Martíneza do Manchesteru United. Obrońca dołącza tym samym do Erika ten Haga, który powędrował w tym samym kierunku tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu.

Negocjacje pomiędzy klubami weszły w decydującą fazę w tym tygodniu, co doprowadziło do pełnego porozumienia. W ostatnich dniach pojawiały się w mediach dość różne kwoty transferu, ale teraz nie ma już żadnych domysłów i wątpliwości. Zgodnie z oficjalną informacją Manchester United zapłaci za Argentyńczyka 57,37 mln euro, a kwota ta może wzrosnąć o kolejne 10 milionów dzięki bonusom. Martínez plasuje się więc na trzeciej pozycji w rankingu największych sprzedaży klubu z Amsterdamu. Drożsi byli tylko Matthijs de Ligt i Frenkie de Jong.

Lewonożny obrońca podpisał z nowym klubem kontrakt do połowy 2027 roku. W najbliższym czasie dołączy do zespołu Erika ten Haga.

Martínez przybył do Ajaksu latem 2019 roku z argentyńskiego Defensa y Justicia za 7 milionów euro. Kilka tygodni później zaliczył oficjalny debiut w meczu o Johan Cruijff Schaal przeciwko PSV. W sumie ma na koncie 118 występów, w których zdobył 6 bramek. W barwach Joden zdobył dwa mistrzostwa Holandii, jeden KNVB Beker i jeden Superpuchar.

Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!

Zostaw komentarz