Stanis Idumbo Muzambo zdecydował się opuścić Ajax.

Muzambo przyszedł do Ajaxu w 2021 roku z KAA Gent. W pierwszym swoim sezonie w Jong Ajax rozegrał 12 meczów. W sezonie 2023/2024 w jedenasty meczach zdobył trzy bramki.

O jego odejściu mówiło się już od miesiąca. Ajax proponował zawodnikowi kontrakt, ale jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, z agentem Muzambo rozmowy się przeciągały. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zainteresowaniu ze strony innych klubów. Chodziło o sześć klubów, ale najbardziej konkretny jest Tottenham.

Według Fabrizio Romano, zawodnik podpisze kontrakt już w styczniu, a opuści Ajax w czerwcu.

Czy będziemy tęsknić? Chyba nie. Wielkiej kariery w Ajaxie nie zrobił. Nie był zawodnikiem wybitnym, a wiem z doświadczenia, że wielu już Ajax opuszczało w bardzo młodym wieku, a kariery nigdy nie robili. Mogliśmy zobaczyć później, jak wracali z podkulonym ogonem do ligi holenderskiej.

Oczywiście życzymy zawodnikowi jak najlepiej i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.

Co po Muzambo? Na jego pozycji mamy dużo ciekawych i perspektywicznych zawodników, którzy z powodzeniem mogą go zastąpić. Do Jong Ajaxu puka powoli nasz rodak Jan Faberski. Janek imponuje swoją grą Ajaxie U18. Dysponuje świetną techniką i strzela fantastyczne bramki z rzutów wolnych. Z niecierpliwością oczekujemy Jana Faberskiego w Jong Ajax, a później oczywiście w pierwszej drużynie.

Zostaw komentarz