Alfred Schreuder  urodzony 2 listopada 1972, holenderski były piłkarz, a obecnie menadżer Ajaksu Amsterdam.

W swojej piłkarskiej karierze Alfred reprezentował takie kluby jak RKC Waalwijk, NAC Breda, Feyenoord, FC Twente i Vitesse, ale nie odniósł większych sukcesów jako profesjonalny piłkarz. Po opuszczeniu Twente w marcu 2008 roku dołączył do amatorskiej drużyny SDV Barneveld, ale już po trzech miesiącach wrócił do profesjonalnego grania i związał się roczną umową z Vitesse. W styczniu 2009 roku ostatecznie postanowił zawiesić buty na kołku.

Pierwsze kroki jako trener/menadżer, Alfred stawiał w Vitesse, gdzie został mianowany asystentem menadżera. Latem 2009 roku podpisał kontrakt z FC Twente, gdzie pracował u boku Steve’a McClarena. Po tym jak McClaren zrezygnował z pracy w 2013 roku, Schreuder został mianowany tymczasowym menadżerem klubu. Przygoda ta nie trwała jednak długo, bo już w marcu 2013 roku klub zatrudnił Michaela Jansena, a Alfred ponownie został asystentem. W sezonie 2013/14 Schreuder dalej pracował jako asystent, pracując jednocześnie nad uzyskaniem licencji UEFA Pro, którą ostatecznie zdobył w maju 2014 roku. Holender ostatecznie otrzymał posadę menadżera Twente, ale stracił ją dość szybko, po tym jak na początku sierpnia 2015 roku, klub zdobył jeden punkt w pierwszych czterech meczach nowego sezonu.

26 października 2015 roku Alfred trafił to TSH 1899 Hoffenheim, a 10 lutego 2016 roku został asystentem Juliana Nagelsmanna. Alfred pracował w niemieckim klubie z sukcesami aż do 5 stycznia 2018 roku, kiedy to Ajax osiągnął porozumienie z Hoffenheim, a Schreuder został mianowany asystentem Erika ten Haga. Kampania 2018/19 była dla Ajaksu bardzo udana, a dla wielu osób to właśnie osoba Schreudera była jednym z kluczowych czynników decydującym o tym sukcesie. W marcu 2019 roku Alfred wrócił do Hoffenheim, gdzie został menadżerem pierwszej drużyny. 9 czerwca 2020 roku klub zdecydował jednak o zwolnieniu Holendra, bowiem forma drużyny nie zadowalała zarządu.

Kolejnym przystankiem Schreudera była Barcelona, gdzie dołączył w sierpniu 2020 roku, jako asystent Ronalda Koemana. Po tym jak Holender opuścił jednak Katalonię, rozwiązał się także jego sztab szkoleniowy.

3 stycznia 2022 roku Schreuder trafił do belgijskiego Club Brugge, z którym wygrał ligę. Po odejściu Erika ten Haga do Manchesteru United, zarząd Ajaksu od razu zwrócił swój wzrok w kierunku Schreudera i wykupił go z Club Brugge, mianując menadżerem pierwszej drużyny.