Lorenzo Lucca jest dumny, że może już siebie nazywać oficjalnie piłkarzem Ajaksu Amsterdam.

Amsterdamczycy poinformowali wczoraj oficjalnie o wypożyczeniu włoskiego napastnika z klubu Serie B. Lucca ma rok na przekonanie do siebie kibiców i działaczy.

“To dla mnie bardzo wyjątkowy moment, ponieważ jestem pierwszym Włochem w koszulce Ajaksu. Jestem bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że będę w stanie dołożyć się do sukcesów i trofeów swoimi golami i asystami.”

“Wiem, że ta koszulka waży dużo. Ubierało ją wielu mistrzów, w tym moi idole. Moim największym wzorem jest Zlatan Ibrahimović. Jako dzieciak oglądałem wiele filmów z jego grą. Jestem dumny, że będę ubierał tą samą koszulkę co on. Pod względem postury jesteśmy podobni, ale Zlatan to jeden z najlepszych napastników Europy. Ja mam wciąż bardzo wiele aspektów do poprawy, ale jestem tutaj, aby ciężko pracować każdego dnia.” – dodał Lorenzo.

Ajax nie był jedyną opcją transferową dla Włocha, ale ten wybrał Holandię świadomie.

“Wiedziałem, że interesują się mną również inne kluby, ale nie spodziewałem się Ajaksu. Grałem w Serie B i nigdy nie przypuszczałbym, że Ajax zwróci się w moim kierunku.”

“Do tej pory oglądałem Ajax tylko w telewizji. Oglądałem Tadicia, Antonego, Stekelenburga, który grał dla Romy czy Blinda w Manchesterze United. Cieszę się, że teraz będę mógł dzielić z nimi szatnię i liczę, że pomogę im wygrywać trofea.”

Do 2017 roku Lucca grał w piłkę tylko amatorsko, bowiem zdaniem wielu nie spełniał kryteriów pod względem masy i budowy ciała. Od tego czasu zmieniło się jednak sporo.

“Zawdzięczam to głównie mojemu byłemu trenerowi i przyjacielowi ojca. Zawsze przekonywał mnie, że mogę zostać profesjonalnym piłkarzem. Od tego czasu nieustannie gonię za swoimi marzeniami i do tej pory zawsze osiągałem cele, które wyznaczyłem sobie na początku roku.”

Zostaw komentarz