Według Mike Verwija z De Telegraaf Mohamed Kudus jest otwarty na przedłużenie umowy z Ajaxem. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2025 roku.

Zeszłego lata chciał pojechać do Liverpoolu, aby podpisać kontrakt z Evertonem, ale teraz jest otwarty na przedłużenie kontraktu. Świetnie się bawi w Ajaksie.

Kudus: „Jestem teraz bardzo szczęśliwy w Ajaxie, ale będę jeszcze szczęśliwszy, jeśli wygramy dublet. Dlaczego nie miałbym chcieć odnowić umowy? Gram i rozwijam się dobrze. Teraz chodzi o negocjacje i bycie docenionym. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, zobaczymy, jak to się potoczy”.

Byłoby to duże wzmocnienie Ajaxu. Zawodnik ten obecnie stanowi główną siłę napędową.

Wraz z odejściem Erika ten Haga do Manchesteru United tego lata i utratą kluczowych graczy, Kudus stał się stałym elementem drużyny. Jego 11 goli w lidze daje mu trzecie miejsce na liście najlepszych strzelców w Eredivisie. Pod rządami poprzedniego menedżera Alfreda Schreudera większość minut grał na pozycji fałszywej dziewiątki, strzelając sześć goli w 17 występach, ale pomimo swoich umiejętności strzeleckich (gol co 112 minut) nie grał jeszcze całych spotkań. Jednak nowy trener John Heitinga i nowa pozycja prawego skrzydłowego znacznie podniosły poziom Kudusa.

W swojej nowej roli Kudus strzelił pięć goli i asystował w dwóch kolejnych w Eredivisie. Przekonanie Heitingi o możliwościach Kudusa wzmacnia fakt, że trener pozwala mu grać niemal w każdej minucie w lidze (628 z 630 w Eredivisie).

Co czyni Kudusa wyjątkowym? Kudus jest wybitnym dryblerem, który wykonał więcej dryblingów niż jakikolwiek inny zawodnik w tej kampanii Eredivisie (58), mimo że wystąpił tylko w 1296 z możliwych 2250 minut.

Jego umiejętności nie mają sobie równych na całym kontynencie. Wśród graczy, którzy rozegrali ponad 1000 minut w 10 najlepszych ligach europejskich w latach 2022-23, Kudus wykonuje więcej dryblingów w ciągu 90 minut niż jakikolwiek inny zawodnik (4,0), wyprzedzając uznanych czołowych dryblerów, takich jak Leroy Sané, Lionel Messi i Vinícius Júnior.

4 Comments

Zostaw komentarz