Dzisiaj o godzinie 15:00 odbyła się konferencja prasowa przed meczem Ajaxu z Unionem Berlin. Na konferencji pojawili się John Heitinga i kapitan Ajaxu Dusan Tadic. Trener Amsterdamczyków zadebiutuje w europejskich pucharach i będzie chciał podtrzymać dobrą passę niepokonanej drużyny.

Heitinga twierdzi, że Ajax będzie musiał rozegrać prawie idealny mecz, aby zyskać dobrą pozycję wyjściową przed meczem rewanżowym. W swojej wypowiedzi trener komplementował Mohameda Kudusa. “Kudus może wznieść drużynę na wyższy poziom. Jestem o tym przekonany. Myślę, że powinniśmy się cieszyć, że taki chłopak jak Mohammed gra w Arenie.”

„Union walczy do ostatniej minuty i często zdobywa bramki w ostatniej fazie gry. Przeciwnik potrafi zadać ostateczny cios w ostatnich minutach gry”. Natomiast Ajax nie ma zamiaru ułatwiać życia Berlińczykom. “Gramy u siebie, musimy przejąć inicjatywę żeby z dobrym wynikiem jechać do Berlina. Musimy grać swoją grę i nie zamierzamy dostosowywać się do przeciwnika. Koncentracja i dyscyplina odegra dużą rolę w jutrzejszym meczu” – powiedział Heitinga.

Z kolei Dusan Tadic został zapytany o przemianę Ajaxu od czasu zmiany trenera. „Jest nowa energia, świeża krew. Trener to ktoś, kto zna klub i żyje dla niego. Miło to widzieć. Jestem pod wrażeniem”. Według kapitana Ajaxu Heitinga ma silny charakter i potrafi zadbać o dobrą atmosferę w drużynie. “Atmosfera się zmieniła. Pojawiła się nowa energia i nowy duch zespołu”.

Swoją konferencję odbył również trener Unionu Berlin Urs Ficher, który powiedział, że spodziewa się ciężkiego meczu. Fischer zauważył, że Ajax ustabilizował formę i znowu zaczął wygrywać. Natomiast wie, że to wyjątkowy wieczór dla Unionu, który jest kopciuszkiem w europejskich pucharach i każdy mecz, jest dla drużyny świętem.

Jak będzie jutro, zobaczymy. Zapowiadają się spore emocje. Kibice Ajaxu mają tylko nadzieję, że dwumecz nie skończy się przykrą historią, jaka miała miejsce z hiszpańskim Getafe.

źr zdj. ajax.nl

Zostaw komentarz