Czas rozpocząć nowy sezon w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce Ajax podejmie u siebie wicemistrzów Szkocji, ekipę Rangers FC.

Na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się Alfred Schreuder oraz Daley Blind.

Szkoleniowiec przekazał, że kontuzjowany jest wciąż Owen Wijndal, ale to jedyny problem kadrowy. Reszta zawodników jest do dyspozycji trenera.

“Tylko Wijndal jest kontuzjowany, ale wszystko z nim w porządku. Niedługo wróci, ale nie wznowił jeszcze treningów z drużyną. Skład? Patrzymy również na naszego rywala, decydując się na przykład z jakich opcji skorzystać w środku pola. Musimy utrzymać się przy piłce, ale również będziemy potrzebować głębi” – powiedział Schreuder.

“Rangers ma bardzo konkurencyjny zespół. Będą chcieli wywierać na nas presję od samego początku. Spodziewam się również, że będą rozgrywać swoje akcje cierpliwie od obrony. Znamy ich trenera, Van Bronckhorsta, bardzo dobrze. Prawdopodobnie ustawią dodatkowego pomocnika w środku pola, by nam utrudnić grę. Musimy być czujni w tym aspekcie.”

Dla Schreudera będzie to debiut w Lidze Mistrzów. Holender oczywiście zetknął się z tymi rozgrywkami, ale dotychczas wyłącznie w roli asystenta.

“To będzie wyjątkowe samo w sobie – po raz pierwszym poprowadzić zespół w Lidze Mistrzów w roli trenera. Mam jednak nadzieję, że to nie wpłynie na mnie negatywnie.”

Schreuder został również zapytany o Calvina Basseya, który latem zamienił Rangers na Ajax.

“Uważam, że jest świetnym wzmocnieniem. Cieszymy się, że jest w naszym zespole. Jest bardzo pozytywnym chłopakiem i wnosi do drużyny dobrą energię. Jest bardzo silny fizycznie, coraz lepszy z piłką przy nodze. Naprawdę cieszymy się, że jest w naszej selekcji.”

Głos na konferencji zabrał również Daley Blind. Defensor został zapytany między innymi o minione okno transferowe i wielu nowych zawodników w kadrze Joden.

“Po pierwsze, naprawdę nie mogę doczekać się najbliższego spotkania. Czekaliśmy na to i od tygodni przygotowywaliśmy się do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Poczyniliśmy pewne postępy, widzimy to na treningach, ale jutro przekonamy się na jakim etapie jesteśmy, choć myślę, że znajdujemy się w niezłej formie.”

“Transfery? Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli ktoś dokona ciekawego transferu to w jego miejsce znajdziemy kogoś nowego. Zawsze tak było i nie inaczej sytuacja wygląda w tym roku. Jestem oczywiście ciekawy, jak sobie z tym poradzimy jako zespół. Mamy za sobą kilka zwycięstw w lidze, więc nasza pewność siebie jest na odpowiednim poziomie. Tego nie można bezpośrednio przełożyć na Ligę Mistrzów, która jest trudniejsza, ale mamy podstawy, by wierzyć w sukces. Jutro musimy dać z siebie wszystko, by zakończyć mecz zwycięstwem.

Mecz Ajax Amsterdam – Rangers FC odbędzie się w środę, 7 września o godzinie 18:45.

2 Comments

Zostaw komentarz