Alfred Schreuder odpowiedział na pytania dziennikarzy przed zbliżającym się meczem wyjazdowym z AZ.

Szkoleniowiec Ajaksu na początku przedstawił sytuacją kadrową swojego zespołu.

“Jorge Sánchez ma pewne problemy z kolanem i nie będzie dostępny. Conceição również jest kontuzjowany, nie było go również w Liverpoolu. Dobrą wiadomością jest powrót Owena Wijndala, który wyleczył swój uraz i wznowił treningi. Podejmiemy ostateczną decyzję w sobotę, ale jest duża szansa, że znajdzie się w selekcji meczowej.”

“Ocampos? Odkąd do nas dołączył drużyna zaczęła dobrze funkcjonować w określonym ustawieniu i ja jako trener nie mogę tego zmieniać. Dlatego nie zagrał jeszcze od pierwszej minuty, rozumiem, że to dla niego trudne, ale najważniejszy jest zespół.”

Opiekun Joden skomentował również pierwsze powołanie Remko Pasveera do reprezentacji Holandii.

“Szczerze mówiąc nie byłem zaskoczony widząc już wstępną selekcję. Pasveer miał bardzo mocny poprzedni sezon i pecha związanego z kontuzją. Obecnie wrócił do formy i prezentuje się doskonale, zasłużył na powołanie do kadry. Rozmawiałem z nim i Kennethem Taylorem, dla którego to także pierwsze powołanie. Są naprawdę szczęśliwi.”

Schreuder nie mógł uniknąć pytań o porażkę w Lidze Mistrzów z Liverpoolem.

“Myślę, że największą lekcją z tego meczu jest dla nas intensywność, z jaką grał Liverpool. Możemy z tego wiele wyciągnąć i brać przykład. Oglądaliśmy ten mecz ponownie, przeprowadziliśmy dokładną analizę. Dla wielu graczy był to naprawdę wielki mecz. Tak jak mówiłem, możemy wyciągnąć z tego wnioski, jak choćby biegać w znacznie szybszym tempie. Piłka wracała do Remko Pasveera zdecydowanie za szybko. Nie zagraliśmy na naszym poziomie, ale uważam, że nasz występ przeciwko takiemu rywalowi nie jest powodem do wstydu.”

Mecz siódmej kolejki Eredivisie, AZ – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 18 września o godzinie 16:45.

1 Comment

Zostaw komentarz