O godz. 20:00 w Berlinie rozpoczęła się konferencja prasowa przed meczem rewanżowym Ajaxu Amsterdam z Unionem Berlin. Oto co powiedzieli trener Johnny Heitinga i Jurrien Timber.

Heitinga został na początku zapytany o zdrowie i możliwy udział w grze Edsona Alavreza. Okazuje się, że występ Alaveraz jest możliwy, ale ciągle odczuwa on ból w barku. Trener twierdzi, że jak już, to Alavrez wystąpi ale na środkach przeciwbólowych.

Johnny Heitinga wypowiedział się na temat, jak będzie wyglądał jutrzejszy mecz: “Myślę, że mecz z zeszłego tygodnia przyniósł nam wiele informacji. W rewanżu zbyt dużo się nie zmieni, jeżeli chodzi o nasze założenia. Chcemy grać atrakcyjną i ofensywną piłkę nożna, która niesie ze sobą pewne ryzyko. Dlatego jutro musimy zagrać bezbłędnie, aby odnieść zwycięstwo.” Heitinga zapytany o nową zasadę bramek wyjazdowych, które nie liczą się już podwójnie, powiedział, że jest ona dobra i piłka nożna dzięki temu zyskuje.

Dziennikarz zapytał również dlaczego Ajax nie przeprowadził treningu na stadionie Unionu. “Chcieliśmy więcej czasu postawić na przygotowanie taktyczne i skorzystać z naszych obiektów i dzięki temu lepiej się przygotować. W Amsterdamie mamy wszystko, czego potrzebujemy.” Czy ćwiczyliście karne? “Nie ćwiczyliśmy karnych i nie myślimy o tym. Chcemy wszystko zakończyć z regulaminowym czasie gry.”

Jurrien Timber został zapytany o plan na jutrzejszy mecz. “Mamy plan, ale jeszcze dzisiaj wieczorem będziemy ustalali szczegóły. Mieliśmy duże posiadanie piłki w poprzednim meczu, ale nie wykreowaliśmy zbyt wiele szans. Musimy to zmienić.”

Zajrzeliśmy też na stronię Unionu. Co piszą o meczu z Ajaxem? Zauważono, że Ajax był skuteczniejszy w lidze od Unionu, który tylko zremisował w Schalke 0:0. Dwóch zawodników András Schäfer na pewno nie wystąpi w meczu a pojawienie się na meczu Niko Giesselmanna jest niepewne. Poza tym Union zagra kompletnym składem. Terner Unionu stwierdził, że muszą powtórzyć swój występ z Areny, ale z poprawioną skutecznością. Ważne według niego będzie wykorzystanie swoich szans.

Tymczasem holenderski obrońca Danilho Doekhi nie może się doczekać meczu rewanżowego: „Mamy dobre przeczucia przed meczem. W Amsterdamie zagraliśmy dobre spotkanie i mieliśmy trochę pecha, gdy bramka została cofnięta. Chcemy wygrać mecz rewanżowy również dla fanów”.

To tyle, pozostaje nam w spokoju poczekać na jutrzejszy mecz.

źr. Ajax TV, zdj. ajax.nl

Zostaw komentarz