Davy Klaassen w przeciwieństwie do Alfreda Schreudera nie widzi powodów do jakiegokolwiek zadowolenia po meczu z Go Ahead Eagles.

Ajax dał w sobotę pokaz kolejnego miernego futbolu, na który trudno było patrzeć. Efektem tego była strata punktów z niżej notowanym GAE.

“Prowadząc 1:0, nigdy nie powinniśmy tego wypuścić. Myślę, że mieliśmy sporo okazji do tego, aby zdobyć dwie, może trzy bramki. Myślę, że już samo nasze ustawienie na boisku nie było perfekcyjne. W przerwie zwróciliśmy uwagę na to, że skrzydłowi muszą trzymać grę szerzej, ale głównie opierało się to na Taylorze. W efekcie, kiedy trafiliśmy piłkę, za dużo przestrzeni było otwartych dla rywala. W drugiej połowie wyglądało to nieco lepiej i mieliśmy swoje szanse. Jeśli jednak ostatecznie remisujesz u siebie 1:1 z Go Ahead, możesz czuć tylko wstyd.”

“W drugiej połowie mieliśmy szanse, żeby prowadzić 3:0 lub 4:0. Nigdy nie powinniśmy w takiej sytuacji wypuścić wyniku z Go Ahead u siebie. Wiedzieliśmy jednak, że takie momenty jak ten, mogą prowadzić do remisu. Nie ustawialiśmy się odpowiednio w obronie, więc oni zawsze mieli nieco miejsca. Kiedy to wychodziło nam lepiej, mieliśmy swoje okazje, a oni nie. Ale remis z Go Ahead…Nie wiem, co mam o tym powiedzieć.” – dodał Klaassen.

Klub z Deventer już po raz trzeci okazał się zbyt mocny dla Ajaksu.

“To zupełnie niepotrzebne. Jeśli grasz w Ajaksie, nie możesz takich rzeczy akceptować. Musimy wymagać od siebie więcej. To zupełnie nie pasuje do Ajaksu.”

2 Comments

  • Posted 2 października, 2022 20:24 0Likes
    by ekselo1989

    Absolutnie nie chcę palić Schreudera na stosie, bo to sam początek sezonu i jeszcze różnie może być, ale czemu chłop pieprzy takie rzeczy? Sami zawodnicy widzą, że nic się nie lepi i po prostu słabo zagrali. Łysy teraz im powie co? Grajmy tak dalej, bo jest dobrze? Ze swoimi wypowiedziami też się musi trochę ogarnąć.

  • Posted 2 października, 2022 18:51 0Likes
    by waslo

    Klaassen na trenera

Zostaw komentarz