Ajax dopiął swego i Julian Rijkhoff pojawił się w końcu w Ajaxie.

Dziewiętnastoletni napastnik podpisał z Ajaxem umowę do lata 2027 roku. Rijkhoff przeżył trudną sytuację w drużynie z Bundesligi i chciał wrócić do klubu, w którym dorastał. W tym tygodniu napastnik osiągnął ostateczne osobiste porozumienie z amsterdamskim klubem.

„Julian zostanie dodany do grupy treningowej pierwszej drużyny Ajaxu, ale w najbliższej przyszłości będzie rozgrywał mecze z Jongiem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pomimo zainteresowania ze strony wielu dużych klubów, Julian całym sercem zdecydował się wrócić do Ajaksu, aby walczyć o swoją szansę tutaj”, powiedział Kelvin de Lang, odpowiedzialny m. in. za transfery.

Rijkhoff wraca na stare śmieci. Pojawił się w Ajaksie w 2012 roku. Następnie przeszedł przez różne drużyny młodzieżowe, zanim w styczniu 2021 roku odszedł do Borussii Dortmund. W Niemczech dołączył do kadry U17. W tym sezonie Rijkhoff grał głównie minuty w U19. W Bundeslidze Zachodniej U19 strzelił siedem goli i miał trzy asysty w ośmiu meczach.

Rijkhoff wraca do swojego starego domu w Ajaksie. Chłopak został przeniesiony do amsterdamskiego zespołu FC Purmerend w 2012 roku. Następnie napastnik przeszedł przez różne drużyny młodzieżowe, zanim w styczniu 2021 roku odszedł do Borussii Dortmund. W Niemczech dołączył do kadry U17. W tym sezonie Rijkhoff grał głównie minuty w O19 drużyny Die Borussen . W Bundeslidze Zachodniej U19 strzelił siedem goli i trzy asysty w ośmiu meczach

Zostaw komentarz