Jong Ajax poniósł bolesną porażkę w Eerste Divisie. W Eindhoven drużyna Dave’a Vosa przegrała z miejscowym FC 5:1. W ostatniej fazie ekipa z Amsterdamu nie wykorzystała rzutu karnego.

Ten sezon drużyny Jong można uznać za całkowicie nieudany. Nie wiadomo, czy to zawirowania trenera, czy słaba jakoś zawodników powoduje takie słabe wyniki. Zaginął całkowicie Sontje Hansen. Pomocnik młodzieżowych reprezentacji Holandii miał być przyszłą gwiazdą zespołu z Amsterdamu, a na razie nie łapie się nawet do podstawowego składu. Hansen ma już 20 lat i jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to prawdopodobnie odejdzie do średniaka ligi holenderskiej i tyle będzie po jego talencie. Jego losy podzieli pewnie Naci Unuvar, który gra mało w lidze tureckiej i nie odnosi zbyt wielu sukcesów.

A jakieś plusy? Wybijającymi postaciami są na pewno Vos i Godts. Ten pierwszy zawsze był uważany za wielki talent i powoli będzie przymierzany do pierwszego zespołu (ma dopiero 17 lat). No i Godts (podobno) wielki talent piłki belgijskiej porównywany z De Bruyne. Zobaczymy, jak to wszystko się skończy.

Na pewno ten pierwszy i drugi Ajax czeka nie lada wyzwanie. Pytanie, czy Heitinga zostanie na swoim stanowisku. No i czekamy cały czas na dyrektora sportowego. Pan z Liverpoolu mile widziany.

FC Eindhoven – Jong Ajax 5-1 (2-1)
22. Amevor 1-0
31. Hlynsson 1-1
35. Rottier 2-1
64. Van Doorm 3-1
76. Dahlhaus 4-1
88. Sanoh 5-1

Szczegóły: 84. Hlynsson nie trafia z rzutu karnego

Ajax Ajax : Setford; Regeer (60. Jermoumi), Aertssen, Warmerdam, Gooijer; Vos (70. Delgado), Hlynsson, Fitz-Jim (60. Hansen); Martha, Banel, Godts (82. Idumbo Muzambo)

2 Comments

  • Posted 11 marca, 2023 19:36 0Likes
    by Cpr

    Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę, ale z tego co wiem to Eerste Divisie jest tak naprawdę ligą połzamkniętą. Nie ma tutaj spadków. Jeżeli jakiś klub niedomaga finansowo, albo nie daje rady organizacyjnoe, to się wycofuje i w jego moejsce wstawiany jest jakiś chętny z niższych amatorskich lig. Ta druga liga holenderska jest ewenementem. Nie wiem, czy jeszcze gdzieś tak jest. A zobaczcie, że jest to liga z TOP6 w Europie.

  • Posted 11 marca, 2023 17:07 0Likes
    by JerzyGnat

    Wiem że awansować nie mogą, ale czy mogą spaść do niższej ligi ?

Zostaw komentarz