Przeanalizowaliśmy to, co napisały holenderskie portale na temat obecnej sytuacji Ajaxu.

Willem Vissers z Voetbalpraat

Willem Vissers ma nadzieję, że Jorrel Hato będzie traktowany i prowadzony w Ajaxie z należytą uwagą.

„Myślę, że niebezpieczne jest to, że gra tak dużo”. „Ma siedemnaście lat i ponad rok temu zadebiutował w holenderskiej drużynie do lat 17. Teraz w Ajaksie gra absolutnie wszystko. Przychodzi mu to łatwo, ale prawie nigdy nie zdarzyło się, aby taki zawodnik nie popełniał błędów czy nie złapał kontuzji. Mam nadzieję, że Ajax będzie uważnie go prowadził. Powinni dać pograć Ávili chociaż przez pół godziny, aby odciążyć Hato”.

Vissers uważa, że ​​Van ‘t Schip nie wybrał jeszcze odpowiedniego pomocnika w Ajaxie. Według niego obecna linia jest zbyt miękka (słaba). Jeśli umieścisz Taylora, Hlynssona i Mikautadze za napastnikiem, nie będziesz miał jakościowej linii pomocy. Można wtedy mówić o planie, ale Hlynsson nie jest zawodnikiem, który potrafi kontrolować grę. Może pewnego dnia nim będzie, ale jeszcze nim nie jest. To po prostu chłopak, który potrafi dobrze grać w piłkę nożną. Było wiadomo, że Almere to wykorzysta, dlatego Ajax został pokonany.

Kenneth Perez (były zawodnik Ajaxu)

Od czasu przybycia Johna van ‘t Schipa Duńczyk widzi większą spójność w grze amsterdamskiej drużyny, ale według niego nie udało się jeszcze wyeliminować braku jakości.

„Teraz widzę, że w Ajaxie grają według pewnego planu, ale jakość, która temu towarzyszy, jest naprawdę niska. Dobrze się bawią i wszyscy się lubią, ale powinni wiedzieć, że grają w Ajaxie, który miał takich świetnych zawodników. Nowi powinni to wiedzieć i dążyć do gry na najwyższym poziomie. Powinni zobaczyć, jak grał wielki Ajax i takim Ajaxem się stać”.

Anton Gaaei, prawy obrońca Ajaxu, udzielił wywiadu dla Tipsbladet

Gaaei chce patrzeć w przyszłość i jest rozczarowany sposobem w jaki klub i on rozpoczynają sezon. Liczy na poprawę. “Mam  nadzieję, że jesteśmy teraz na dobrej drodze. Nowy trener ma dobrą taktykę i dużo rozmawia z zawodnikami. Oczywiście był to trudny okres dla wszystkich, dla ludzi w klubie i kibiców, ale teraz nic nie możemy na to poradzić. Czasami futbol tak właśnie wygląda. To kwestia patrzenia w przyszłość. Dobrze jest mieć więcej czasu na grę. Oczywiście nadal są rzeczy, z którymi czasami mam problem, ale ogólnie rzecz biorąc, czas grania czyni mnie lepszym. Na początku zajęło mi to trochę czasu. Początkowo nie było takiego planu, żebym od razu został rzucony do pierwszego składu, ale tak jest. I właściwie byłem z tego zadowolony”.

Gaaei tak wspomina swój słaby występ w meczu z Feyenoordem: “Może nie byłem jeszcze na to całkiem gotowy psychicznie. Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Nie jest to oczywiście żadna wymówka. Przepraszam, że nie wykorzystałem swojej szansy, ale teraz muszę patrzeć w przyszłość i walczyć”.

Podcast Het Parool

Bademba Barrie, redaktor Ajax Showtime, szuka psychologicznego wyjaśnienia niepotrzebnego, odważnego wślizgu, którym Benjamin Tahirović spowodował rzut karny. „Myślę, że to kwestia asertywności, ponieważ on walczy o swoją pozycję w Ajaxie. Widać to było, gdy chwilę wcześniej strzelił gola i wydawało się, że to zwycięzca meczu: wspiął się na bandę i zwrócił się do kibiców Ajaxu. Chce pokazać, że ma pozytywny wpływ na drużynę”.

Reporter Parool, Jop van Kempen, dostrzega fakt, że Ajax spisał się tak słabo ze względu na ponowną zmianę składu, która jest próbą znalezienia optymalnego ustawienia. „Van ‘t Schip bardzo się zmienia. W Almere wszystko znów było inne, a Ajax grał innym pomocnikiem (Mikautadze). Van ‘t Schip ponownie wypróbowuje dostępne opcje. Ajax aktualnie przygotowuje się do trzeciej części sezonu”.

Mike Verweij

„Nijhuis powinien przestać gwizdać” – zaczyna Verweij krytykując sędziego. „Nie może być tak, że Pan zatrudniony w KNVB może stosować inne zasady niż pozostali sędziowie. Wysłano mi zdjęcia z chwili z Hlynssonem. Trzymało go dwóch piłkarzy i upadł”.

W drugiej połowie Taylor został odepchnięty, po czym pomocnik upadł w polu karnym. Nijhuis ocenił to jako nacisk na ramię, ale zdaniem Verweija ta decyzja również nie była słuszna. „Możesz pchnąć barkiem, ale nie barkiem w plecy”.

Inne informacje

Cały czas wraca sprawa powrotu Van de Beeka, ale dziennikarze wątpią, czy będzie on wzmocnieniem. Pytanie, czy nie lepszy jest Hlynsson, któremu nie trzeba płacić tak dużej pensji.  Van de Beek nie gra już od dłuższego czasu i raczej nie będzie wzmocnieniem. Dziennikarze twierdzą, że Almere wzmocnili skład za 150 000 euro i nie było widać wielkiej różnicy w umiejętnościach.

Według dziennikarzy Chuba Akpom nie jest typowym zawodnikiem dla Ajaxu, ale ma siłę i zdolność zdobywania bramek. Może być bardzo przydatny dla Ajaxu. Gdyby podsumować wszystkie zakupy Mislintata, okazać się może, że jest on najjaśniejszym punktem.

Dziennikarze bronią Brobbeya, twierdzą, że czasem jest on osamotniony. Twierdzą też, że Brobbey powinien czasem wchodzić z głębi pola. Brobbey powinien mieć wokół siebie lepszych zawodników, wówczas strzelałby więcej goli. Zwłaszcza skrzydła nie dają mu takich piłek, jakie powinien dostawać.

Van Hooijdonk stwierdził, że Brobbey świetnie gra w meczach, ale powinien też strzelać golę, bo jest napastnikiem.

Wszystkiego oczywiście nie daliśmy rady przejrzeć, ale to podstawowe wypowiedzi i opinie o teraźniejszości w Ajaxie, z których wyłania się pewien obraz. Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna. Wychodzi na to, że nawet dobrze, że tylko Hato będzie na zgrupowaniu. Reszta będzie miała czas na odpoczynek i treningi, a czas gra na korzyść Ajaxu., bo nic jeszcze nie wygląda tak, jak chcielibyśmy, żeby wyglądało.

Zostaw komentarz